Okunma

Windows XP’ye Devam


24 Haziran 2009 Çarşamba 04:15
Windows XP’ye Devam

Microsoft, iş yerlerinden gelen talepleri fazlaca dikkate alıyor. Microsoft’un gelir kaynağının çoğunun kurumsal firmalardan geldiğini düşünürsek, iyide yapıyor aslında. İş böyle olunca Windows XP işletim sisteminin tarih olması biraz daha ertelendi. Büyük ağ yapılarına sahip kurumsal şirketlerin birçoğu hala Windows XP işletim sistemi kullanıyor. Yeni bir işletim sistemini bu ağlara entegre etmek oldukça maliyetli. Microsoft kurumsal firmalar diretme yapmamak için Windows XP’nin son satış tarihini 2011‘e çekti.

Bu kalan süre içersinde kurumsal firmalar yavaş yavaş Windows Vista veya Windows 7 işletim sistemine geçecek. Bu sayede firmalar bir anda büyük bir yük altına girmemiş olacak. Tabii ki bu söylediğimiz tarih son kullanıcıları kapsamıyor. OEM XP satışları 2010 yılında son bulacak. Yani dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar ile satılan XP işletim sistemleri 2010 yılının başında sonlandırılacak. Netbook’ların da dizüstüler ile aynı kaderi paylaşacak.

:: Windows XP’yi ne zaman bırakacaksınız? Veya bıraktınız? Forumda paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Windows XP’ye Devam”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    dopru gardaş xp üzerine bir işletim sistemi daha yoq

" Windows XP’ye Devam konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows XP’ye Devam ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows XP’ye Devam ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "