Windows’tan yüz tanıma özelliği sunan webcam!


23 Aralık 2018 Pazar 19:00
Windows’tan yüz tanıma özelliği sunan webcam!

Windows, 2019 yılında yüz tanıma özelliği sunan Surface webcam ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Firmanın Windows 10 ve Xbox One için iki ayrı webcam geliştireceği konuşuluyor.

Bu sayede Windows 10 kullanan bilgisayarlara da yüz tanıma özelliği gelmiş olacak. Surface ailesine mensup olması beklenen webcamlerin tek özelliği bu değil.

Yüz tanıma ile gelen iki webcam ve özellikleri

Webcam, İnternet‘in gelişme dönemlerinden beri hayatımızda olan bir teknoloji. Karıncalı görüntüleriyle hatırladığımız ilk webcamlerin yerini çoktan Full HD çözünürlüğe sahip halefleri aldı.

Henüz bu iki kameranın ne zaman tanıtılacağı belli olmuş değil. Hatta konu Microsoft olunca, bu ürünlerin piyasaya çıkacağı bile meçhul. Ayrıca iki kamerada da Kinect tarzı bir hareket algılayıcı da olacağı konuşuluyor.

Böylece hem yüz tanıma hem de hareket algılama teknolojisi Microsoft sayesinde çok daha geniş bir kitleye yayılmış olacak.

Aslında bu teknoloji son yıllarda MOBESE tarzı güvenlik kameralarında kullanılıyor. Bu güvenlik sistemleri yüz tanıma konusunda başarısız istatistikler sunmuş olsalar da, yakın  gelecekte yüz tanımanın daha fazla gireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Microsoft bu konuda yalnız değil. Logitech, Creative ve Razer gibi markalar çoktan bu tür kameralarını piyasaya çıkardı. Beklenti Microsoft’un bu teknolojiyi daha ulaşılabilir kılması.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Microsoft, bu yeni kameralarıyla başarılı olabilir mi? Bu tür bir webcam gerçekten de güvenilir olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows’tan yüz tanıma özelliği sunan webcam! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows’tan yüz tanıma özelliği sunan webcam! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows’tan yüz tanıma özelliği sunan webcam! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?