Okunma

Wolfram Gaza Gelmiyor


12 Mayıs 2009 Salı 06:30
Wolfram Gaza Gelmiyor

Mathematica bilgisayar dilini de geliştiren İngiliz bilgisayar bilimci Stephen Wolfram tarafından hazırlanan Wolfram Alpha “bilişimsel arama motoru” için bir süredir sansasyonel haberler yapılıyor.

Ancak bizzat Wolfram bu haberlerin abartılı olduğunu ve Google ile Wolfram Alpha’nın farklı amaçlara hizmet ettiğini söylüyor. Bu “coşkulu” haberlere anlam veremediğini belirten Wolfram, yine de Wolfram Alpha‘nın oldukça önemli bir yere gelme potansiyeli olduğunu da ekliyor.

18 Mayıs‘ta yayınlanacak olan Wolfram Alpha’yı şimdiden deneyenler ise, oldukça farklı bir internet ürünü olmasına rağmen, Google’ı tahtından etmek gibi bir durumun söz konusu olmadığının da altını çiziyor.

:: Wolfram Alpha hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Bilgi İçin : Wolfram Alpha
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Wolfram Gaza Gelmiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    wolfram alpha aslında arama motorunun nelere yapabileceğini gösteren bir projedir bu tür projelerin ne zaman bu ülkeden çıkacağını gerçekten merak ediyoruz

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Google Wolfram’ı satın alır, olur biter 🙂

" Wolfram Gaza Gelmiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wolfram Gaza Gelmiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wolfram Gaza Gelmiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "