Okunma

Women Techmakers İzmir Başlıyor


06 Nisan 2017 Perşembe 08:40
Women Techmakers İzmir Başlıyor

WTM İzmir olarak düzenlenen ilk Women Techmakers etkinliği olan bu etkinliğin genel katılımcı profilini İzmir’deki tüm üniversitelerden Mühendislik, İktisad ve İşletme Fakültelerinden öğrenciler, Teknokent’lerdeki Ar-Ge firma çalışanları ve İzmir ve çevre illerdeki teknoloji girişimcileri, lise öğrencileri oluşturuyor.

Women Techmakers (WTM) daha fazla kadının bilim, teknoloji, mühendislik ve benzeri sektörlerde yer almasını teșvik etmek amacıyla etkinlikler düzenleyen ve Google tarafından desteklenen uluslararası bir topluluktur.

17-04/06/izmir-2.jpg

50’den fazla ülkede faaliyet gösteren WTM ekipleri, yıl boyunca bu amaçlar doğrultusunda toplantılar düzenleyerek bir araya gelir. Buna ek olarak, her yıl Dünya Kadınlar Günü’ne yakın tarihlerde IWD(International Women’s Day) isimli büyük bir etkinlik de düzenlenmektedir.

Değerli konuşmacılar yer alıyor

Google’dan Barış Yesugey, General Mobile’dan Hüsne Arıkan, Garanti Teknoloji’den Elif Boncuk, WTM Izmir’den Kübra Harmankaya ve bir çok değerli isim etkinlikte yer alıyor.

:: Women Techmakers Izmir’e gitmeyi düşünüyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Women Techmakers İzmir Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Women Techmakers İzmir Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Women Techmakers İzmir Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "