Okunma

WordPress 3.5 Yayınlandı, İndirin!


12 Aralık 2012 Çarşamba 06:52
WordPress 3.5 Yayınlandı, İndirin!

Kendi web sitelerinde WordPress’i içerik yönetim sistemi olarak kullanan site sahipleri için WordPress 3.5 güncellemesi yayınlandı. Arka uçtaki pek çok güncellemenin yanı sıra, kullanıcıya yansıyan tarafta da bazı önemli yeniliklerin yer aldığı güncelleme, özellikle Retina ekran kullanıcılarını sevindirece.

Twenty Twelve adlı yeni ve sade bir temanın varsayılan olarak eklendiği WP 3.5 sürümünde, Pano (Dashboard) artık HiDPI (Retina) ekranları destekliyor. Kullanıcıların Tumblr‘dan içerik aktarmalarına tekrar izin veren güncelleme,görsel ekleme ve bulmayı kolaylaştıran tepeden tırnağa yenilenmiş bir Medya Yöneticisi (Media Manager) ile geliyor.

Sosyal ağlarla entegrasyonunu da artıran WordPress; Instagram, SoundCloud ve Slideshare’den sadece URL ile embed etme kolaylığı sunuyor. İnternetteki web sayfalarının yaklaşık olarak yüzde 17’inde içerik yönetim paneli olarak kullanılan WordPress’in yeni güncellemesini indirmek için buraya tıklayın.

:: WordPress kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “WordPress 3.5 Yayınlandı, İndirin!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ayrıca varsayılan tema responsive olmuş yani tablet ve telefon çözünürlüğüne adapte olabiliyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Otomatik güncelleme yaptım beyaz ekran geldi ne yapmam lazım bilen anlatabilir mi?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bence ortam yöneticisi felaket olmuş hiç beğenmedim. Tamam daha kolay bir menü gelmiş fakat mesela ben resimlerimi yükledim ortam kütüphanesine. Fakat galeri oluşturmak istemiyorum. Temamın fonksiyonlarını kullanarak galeri oluşturmak istiyorum. Eski sürümde resimleri sürükleyip bırakarak yada yanlarında ki kutucuğa sıra numarasını girerek ayarlayabiliyordunuz. Ama 3.5 güncellemesi ile beraber sadece galeri ekle dediğin zaman resimleri sıraya sokabiliyorsun. Onun haricinde çok daha basit bir yapıya kavuşmuş. Yine 3.4 de iken yüklenen resimler küçük küçük çıkıyordu ve hangi resim olduğunu bilemiyordunuz şimdi resimlerin thumbnail halleri gözüküyor bu sayede karar vermek daha kolay oluyor. Bir başka yenilik ise ortam kütüphanesine yüklediğin ama kullanmayacağın resimleri seçemeyerek istediğin resimlerden galeri yapıyorsun yada yüklediğin resimlerden istediklerini seçmek için ctrl tuşuna basılı tutup resimleri seçip yazıya ekle diyebiliyorsun. Bu özellik önceki sürümde yoktu. Bir de şu resimleri bir sıraya sokma özelliği sunsalarmış iyiymiş 😀

 4. Buroteknik dedi ki:

  Henüz türkçesi yayınlanmadı diye biliyorum.. Doğru mu hocam?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Toplu resim yükleme özelliği bayadır var wordpresste.
  Yeni gelen fonksiyonları ben daha çok öerak ediyorum.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  en büyük yenilik görsel alanında olmuş toplu resim yükleme gelmiş ftp ile falan uğraşmayacaz iyi bi güncelleme olmuş.

" WordPress 3.5 Yayınlandı, İndirin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WordPress 3.5 Yayınlandı, İndirin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WordPress 3.5 Yayınlandı, İndirin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "