WordPress güncellendi: İşte 5.6 ‘Simone’


09 Aralık 2020 Çarşamba 10:00
WordPress güncellendi: İşte 5.6 ‘Simone’

WordPress şu anda pek çok İnternet sitesinin altyapısını oluşturuyor. Kolay kurulumu ve basit özelleştirilebilir tasarımı sayesinde milyonlarca kişiye seslenen platform nihayet WordPress 5.6 Simone güncellemesi ile karşımıza çıktı. Her güncelleme ile birlikte küçük değişiklikler yapan ve güvenlik açıklarına odaklanan WordPress bu sefer köklü değişiklikler sunuyor.

WordPress 5.6 Simone güncellemesi ve yenilikler

Güvenlik açığı noktasında gerçekten pek çok güncelleme sunan WordPress, yeni güncellemesinde kullandığı Simone adlandırmasından bir bahsedelim. Başarılı sanatçı, “Feeling Good”, “Young, Gifted and Black” ve “Four Women” gibi şarkılarıyla tanınan Nina Simone’dan ilham alan şirket, bu güncellemesinde düzen esnekliği sunuyor. Kullanıcılara ister kodlu ister kodsuz olarak düzenleme imkânı sunan WordPress, daha fazla araç ile kullanıcıların özgürleşmesini istiyor.

WordPress 5.6 Simone guncellemesi-00

Yeni güncelleme ile birlikte daha fazla blok modeli ile karşılaşacak olan kullanıcılar aynı zamanda video altyazıları için de yeniliklere kavuşuyor. Videolara daha kolay altyazı eklemeye olanak sağlayan bu güncelleme sayesinde işler biraz daha basitleşecek.

Farklı temaların yer aldığı ve yeni blok desenleriyle donatılan altyapı, kısa süre içinde daha kolay bir şekilde özelleştirme yapmayı sağlıyor. Varsayılan temada erişilebilirliği İnternet sitesinin merkezine yerleştirmeye odaklanan güncelleme aynı zamanda rehber niteliğinde yeni bir kılavuza da sahip.

WordPress 5.6 Simone guncellemesi-02

Yıllardır geliştiriciler WordPress’i otomatik olarak güncelleyebiliyordu şimdi ise güncelleme seçeneği artık doğrudan panel ayarlarına taşındı. Bu sayede, el ile de güncelleme yapmak mümkün hale geliyor. Uygulama Şifreleri ile REST API kimlik doğrulaması, PHP 8 desteği ve jQuery gibi yenilikler de söz konusu güncelleme ile kullanıcılara sunuluyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" WordPress güncellendi: İşte 5.6 ‘Simone’ konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WordPress güncellendi: İşte 5.6 ‘Simone’ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WordPress güncellendi: İşte 5.6 ‘Simone’ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)