Okunma

World of Warcraft Oyuncu Sayısı Açıklandı!


29 Ocak 2014 Çarşamba 10:21
World of Warcraft Oyuncu Sayısı Açıklandı!

İlk çıktığı 2004 yılında büyük sansasyon yaratan ve günümüzde dahi en fazla aktif üyeye sahip oyun konumunda yer alan World of Warcraft‘ın yapımcısı Blizzard, yeni bir infografik yayınladı.

Blizzard tarafından bir görsel eşliğinde yayınlanan istatistiklere göre, World of Warcraft, 100 milyondan fazla kişi tarafından oynandı. Tabii ki bu üyelerin hepsi aktif olarak oyunu oynamıyor. Geçtiğimiz 10 yıl boyunca World of Warcraft‘a üye olmuş oyuncu sayısının büyüklüğü oldukça çarpıcı.

Firmanın verdiği diğer rakamlara baktığımızda, 100 milyon üye tarafından oluşturulan tam 500 milyon karakter görüyoruz. Bu karakterlerle şimdiye kadar 9 milyondan fazla oyun içi guild topluluklarının oluşturulması ise diğer bir muazzam istatistik olarak karşımıza çıkıyor.

Blizzard çalışanları oyun için hazırlanan infografikte World of Warcraft‘ın müzik ve karakter seslerine de yer vermiş. WoW’un senaryosunda 6 milyondan fazla kelime bulunurken (ki bu rakam Lord of the Rings‘in tam 12 katına eşitmiş), bu kelimelerin seslendirilmesi ve araya giren müziklerin uzunluğu ise yaklaşık 3.900 dakika olarak belirtilmiş.

Görselde paylaşılan diğer bir bilgi ise oyuncuların WoW içerisindeki takas yani alış veriş istatikleriyle ilgili. Blizzard‘ın verilerine göre WoW‘da gün içerisinde 2.8 milyon takas olayı gerçekleşiyor.

World of Warcraft‘ta ki aktif oyuncu sayısına da değinen Blizzard, şu anda WoW‘da 7 milyondan fazla aktif oyuncunun bulunduğunu belirtiyor. World of Warcraft’ta her gün yaklaşık olarak 900.000 PvE, 670.000 PvP maçları yapılıyor. Oyun ile ilgili diğer ilginç bir veri ise, World of Warcraft‘la ilgili terimlerin yılda 50 milyon kereden fazla arama motorlarında aratılıyor olması. Ayrıca oyuncular yılda YouTube‘a yaklaşık olarak 26 milyon video yüklerken, WoW‘un resmi kanalı ise 87 milyon tık alıyormuş. World of Warcraft‘ın Facebook‘ta 5.2 milyon, Twitter‘da ise 408.000 takipçisinin olduğu da infografikte belirtilen diğer bir ayrıntı olmuş.

WoW‘un resmi Youtube kanalında en çok izlenen video ise I am Murloc (9.2 milyon izlenme) isimli şarkı olarak gösterilmiş.

Dilerseniz Blizzard tarafından yayınlanan görsele buradan göz atabilirsiniz.

:: World of Warcraft için yayınlanan istatistikleri etkileyici buldunuz mu?

yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “World of Warcraft Oyuncu Sayısı Açıklandı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  WoW grafik oyunu değil oynayış oyuyunu bana göre akıcı olsun grafikler önemli değil Blizzard da bunu düşünüyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Grafikleri’de geliştiriliyor WoD gelince tadından yenmeceksin !!!! :))

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bir sürü Online oyun gömdü piyasaya.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  grafikler çok eski.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  For the Horde!!

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Titan gelsin artık, yeter bu kadar ekmek yediğiniz.

 7. sercankd dedi ki:

  2004te çıktı 2004ten beri de oynarım, şuana kadar bu oyuna rakip olarak hiç bir oyun çıkamadı. Bi ara Aion, Star Wars felan darbe vurucak dediler hepsi yalan oldu. Ha kendi kendini yedi bitirdi son zamanlarda, Ghostcrawler adlı aptal bir içerik tasarımcısı getirdiler ve oyunun altını üstüne getirdi yakın zamanda da kovuldu. Kendisi şimdi LoL e transfer olmuş galiba yakında orayı da bitirir. Kendisi bitirmediği sürece MMO sektöründe kimse yanından geçemez.

" World of Warcraft Oyuncu Sayısı Açıklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere World of Warcraft Oyuncu Sayısı Açıklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda World of Warcraft Oyuncu Sayısı Açıklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "