Okunma

World of Warcraft’ı O Bitirdi


23 Nisan 2014 Çarşamba 06:00
World of Warcraft’ı O Bitirdi

Bir devasa online rol yapma oyunu ne zaman “bitmiş” sayılır? En üst seviyeye ulaşıp en güçlü eşyaları topladığınızda mı? Eğer öyleyse, Rus oyuncu Хируко bundan çok daha fazlasını yaptı. World of Warcraft’ta bulunan 2.057 başarımın tamamını açmayı başaran oyuncu, böylelikle Blizzard’ın yıllara meydan okuyan oyununda her bir başarımı gerçekleştiren ilk oyuncu oldu.

Toplamda 2 bini aşkın başarımın bulunduğu World of Warcraft’ta Mists of Pandaria ile birlikte tüm başarımların sağladığı puan ise en fazla 21.995 olabiliyor. WowProgress gibi istatistik portallerine girildiğinde, Rus oyuncunun bu puana ulaşan (şimdilik) tek WoW oyuncusu olduğunu görmek mümkün.

Хируко’nun en zor başarımlardan biri olan “Realm First” (bir sunucuda maksimum seviyeye ilk ulaşan karakter) başarımını elde etme hikayesi ise pek centilmence değil: Guild arkadaşlarıyla birlikte düşük nüfuslu bir sunucuya transfer olan Rus oyuncu, burada tam bir çete işine girişmiş.

Kendisi birden fazla karakteri eşzamanlı oynayıp hızla 90’a doğru ilerlerken, ekip arkadaşları ise aynı yolu izleyen diğer başarılı oyuncuları öldürerek rakipleri seyreltmiş. Blizzard’ın Warlords of Draenor eklentisinde Realm First başarımını kaldırmasının sebebi de böylesi taktikler olsa gerek.

:: World of Warcraft’ta siz kaç puandasınız?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “World of Warcraft’ı O Bitirdi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Boyle tiplerden nefret ediyorum . Kumandaklavye dusmanlari

 2. SDN Okuru dedi ki:

  eeee eline ne geçti şimdi, ömrü mü uzadı, zengin mi oldu, Allah akıl fikir versin..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Cyka

 4. LittleMonster dedi ki:

  Şu sıralar pek ilgilenemesemde güzel oyun

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bu elemanın önünde saygıyla eğilmek lazım 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Cetecilik be zamandan beri emek oldu? Emek hirsizi Bu anca. Cok hincim var

 7. SDN Okuru dedi ki:

  diablo dışında oyun oynanmaz, pvp sevmediğim bir olay.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Kim bilir ne kadar para eder o karakter

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Hiruko’ya çeviriyor ismini gtranslate ne demekse. Anime karakteridir kesin.

 10. xenitu dedi ki:

  Wow un yeni sürümü yaz sonu piyasada. O zamana kadar rahat. Ondan sonra gene başlar başarımları yapmaya. Ne emek harcamış eleman.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  bu ceteler yuzunden zamaninda sokaga cikamazdik. simdi de online oyunlara giremiyoruz. nedir bu cetelerden cektigimiz

" World of Warcraft’ı O Bitirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere World of Warcraft’ı O Bitirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda World of Warcraft’ı O Bitirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "