Okunma

World of Warcraft’ın Yeni Rekoru


21 Kasım 2014 Cuma 05:00
World of Warcraft’ın Yeni Rekoru

MMO dünyasının önde gelen ismi World of Warcraft bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde yeni ek paketi Warlords of Draenor (WOD) ile tekrar gündeme geldi. Oldukça sıkıntılı bir çıkış yapan ve günlerce oyuncuları server giriş sırasında bekleten oyun görünüşe göre geliştiricisi Blizzard’ın yüzünü epeyce güldürmüş.

Activision Blizzard’tan gelen açıklamaya göre Warlords of Draenor ek paketi ile birlikte ücretli üye sayısı tam tamına 10 milyona ulaşmış. Bu sayı geçtiğimiz çeyrekte 7.4 milyon üye ile sınırlıydı. Kısacası WOD, Warcraft evreni ve üreticisi için bir hayli kârlı olmuş.

14-11/20/warlords-of-draenor.jpg

5 gün ücretsiz oyun süresi

Açıklamanın sunduğu detaylardan bir diğeri ise ek paketin bugüne kadar 3.3 milyon adetlik satış değerine ulaşmış olması. Blizzard öte yandan, sorunlu geçen açılış sebebiyle oyunculardan özür dilerken, ek paketin çıktığı gün hesabı aktif olan her oyuncunun ekstra 5 gün ücretsiz üyeliğe kavuştuğunu duyurdu. Blizzard CEO’su Mike Morhaime ise bu başarıdan ve özellikle de oyuncuların yoğun ilgisinden ötürü çok mutlu olduklarını söylüyor.

World of Warcraft en yüksek üye sayısına 2010 yılında, 12 milyon kayıtlı kişi ile ulaşmış, bu tarihten sonra düzenli bir düşüşe sahne olmuştu.

:: Warcraft Filminin İlk Posterleri Gözüktü

:: WOW: Warlords of Draenor’a başladınız mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “World of Warcraft’ın Yeni Rekoru”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ben de yazılım sektöründeyim sizin gibi abartı düşünenler yüzünden programa + simgesi koyamıyorum. telefon açıyo kullanıcı neden haç işareti koyuyosun diyo. halbuki namazını bile kılan bi insanım. yeter artık bunaldım bunlar hep amerikan oyunu 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kullandığın tuvalet kağıdının geliri de oraya gidiyor.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  7.4ten 10 milyona çıkmış ama bu eklentiyi sadece 3.3 milyon almış. Burada bir hesap hatası yok mu sadece yeni gelenler mi almış bu eklentiyi. Yoksa eklentiyi görüp gaza gelmişler oyunun kendisini alıp eklentiyi bırakmışlar mı.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İllüminati diyen arkadaş, ona bakacak olursan oyunların %90 nını oynamamamız lazım…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  güldürdün kardeş

 6. SDN Okuru dedi ki:

  LoL, WoW insanlar şu oyunlarda isimlerdeki illuminatiye dikkat edemiyor herhalde. Koyun gibi oynuyorlar bu oyunları saatlerce. Fantazi yaratıkları bilmemneleri. Gençlerin beyinlerini yıkıyorlar. Yazık!…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  “ek paketin bugüne kadar 3.3 milyon adetlik satış değerine ulaşmış olması.” yanlış çevirmişsiniz. Çıktığı andan itibaren 24 saat içerisinde 3.3 milyon kopya sattı olacak doğrusu.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  blizzardın başarısını tebrik etmek lazım. 10 yıl önce çıkan oyuna ek paket getirip hala 10 milyon oyuncuya sahip olabiliyo.

" World of Warcraft’ın Yeni Rekoru konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere World of Warcraft’ın Yeni Rekoru ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda World of Warcraft’ın Yeni Rekoru ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "