Okunma

World of Warcraft’ta önemli değişiklikler olacak


07 Kasım 2016 Pazartesi 05:30
World of Warcraft’ta önemli değişiklikler olacak

2004 yılından beri devam eden popüler MMORPG World of Warcraft için önemli değişiklikler olacak. 

Blizzcon 2016’da, World of Warcraft için açıklamalarda bulunan yapımcısına göre, oyunda artık yıllık genişleme paketleri olmayacak.

Yıllık eklenti paketleri son buldu

Yıllık genişleme paketleri, büyük bir lansman ile sanki yeni bir oyun çıkıyormuş gibi oyuncuları heyecanlandıran içerik paketleri olarak görülüyordu. Ancak yapımcı artık bunun yerine, düzenli olarak oyuna sürekli yeni içerik ekleyeceklerini vurguluyor.

Böylece oyunların kısa bir dönem için bir içeriğe odaklanıp aynı yere akın etmelerini önleyeceklerini ve oyunun tümünde düzenli eklentiler yaparak içeriği daima taze tutacaklarını anlatan yapımcılar, oyuncuların böylece oyuna sürekli girip yenilikler bulmaktan hoşlanacağını düşünüyorlar.

Yapımcılar ayrıca oyuna mikro tatil isminde yeni içerikler ekleyecekler. Bu “mikro tatilleri” Türkçe’ye “küçük bayramlar” çevirmek mümkün.

Oyunun öyküsündeki önemli günlerin kutlanması anlamına gelen bu küçük bayramlarda oyunda yeni içerikler bulunacak, kutlamalar, av partileri, ödüllü yarışmalar gibi etkinlikler düzenlenecek.

Küçük bayramların bazıları da gerçek dünyadaki bayram/tatil dönemlerine denk gelecek.

Böylece oyuncular, örneğin gerçek dünyada Noel tatili yaparken oyunda da Kış Bayramını kutlamış olacaklar ve çeşitli oyun içi aksiyonlara katılabilecekler.

:: Sizce yeni özellikler oyuncuların heyecanını canlı tutar mı?

 
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “World of Warcraft’ta önemli değişiklikler olacak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Oyunu canlı tutmaya çalışmaları güzel

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Oyunu ücretsiz yapsın diyeceğim ama bu seferde ergenlerin hepsi oyuna doluşur. Mesela örnek LOL'e bakın bütün ergenler oyunda toplandı nereye gitseniz küfür eden ergenlerle karşılaşıyorsunuz. Ama WOW'da öyle değil.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  event olayı yani küçük tatile bütün mmo larda yokmu zaten ,ayrıca güncellemeleri satmasa nasil para kaznaacak 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Biz dünyanın başına gelmiş en iyi oyun firmasıdır.

" World of Warcraft’ta önemli değişiklikler olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere World of Warcraft’ta önemli değişiklikler olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda World of Warcraft’ta önemli değişiklikler olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "