Okunma

WoW’a Yeni Grafikler Yolda


18 Nisan 2008 Pazar 21:00
WoW’a Yeni Grafikler Yolda
Her yönüyle güzel olsa da, görsel açıdan artık birkaç yıl geriden takip ettiği aşikar olan MMORPG World of Warcraft için köklü bir görsel değişiklik gelebilir, en azından Blizzard‘ın düşüncesi bu. Yeni gelecek ek paket Wrath of the Lich King hakkında yapılan bir söyleşide, yapımcı J. Allen Brack, bir noktada grafik anlamında tepeden tırnağa yeniliğe gitmeleri gerektiğinin farkında olduklarını ve bu konuyu her yeni ek pakette düşündüklerini belirtti.

Başarı Kesin mi?

Ancak bu tür geliştirmelerin geçmişte sadece ortalama bir başarı yakaladığını da ekleyen Brack, Ultima Online ve EverQuest oyunlarını buna örnek olarak gösterdi. Grafik motorundaki köklü değişikliğin artık oyunu sadece bağımlılık sebebiyle oynayanların heyecanlarını tazeleyeceği kesin. Bakalım World of Warcraft fenomeni, daha ne kadar süre kendini yenileyerek zirvedeki yerini korumayı başaracak.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “WoW’a Yeni Grafikler Yolda”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    gerekli bir değişiklik söylendiği gibi bağımlılık sadece üstünlük kurma özentisi ben senden daha iyiyim tarzı birşey ama oyunun en iyileri bile oyunun sıkıcı hale geleceğini düşünebilir yenilikçi olması merak ve heyecan uyandırması zirvedeki yeri için önemli diğer online oyunlar gibi…

Geri bildirim