Okunma

WoW Ücretsiz mi Olacak?


05 Temmuz 2010 Pazartesi 17:38
WoW Ücretsiz mi Olacak?

İnternet üzerinden oyun oynama çılgınlığı, MMORPG‘ler (Bu kısaltmanın açılımı; Massive Multiplayer Online Role Playing Game) ile 2000‘li yılların ikinci yarısında iyice tavan yapmıştı. Bu sektörün lideri konumunda ise uzun süredir, Blizzard‘ın, Warcraft adlı oyunundan esinlenerek geliştirdiği World of Warcraft adlı oyun yer alıyor.

World of Warcraft, milyonlarca kullanıcıya sahip, aylık belli bir miktar ücret karşılığı oynanabilen bir oyun. Hatta deyim yerindeyse tam bir çılgınlık. İnsanlar bu oyunu sadece oynamıyor, üst level karakterlerini satarak adeta  ticarete dönüştürüyor.

Ücretsiz Olabilir

Oyunun baş tasarımcılarından Tom Chilton, yaptığı bir açıklamada yıllardır piyasada bulunan WoW’u değerlendirdi ve oyunun geleceği hakkında ipuçları verdi. Chilton yaptığı açıklamada, “5 senedir bu oyuna aylık ücret ödeyen kullanıcılarımız var. Yıllardır en kalabalık MMORPG ünvanını taşıyoruz. Elbette ki bir süre sonra aylık ücret talep etmeyi bırakabiliriz” dedi.

Bu tür bir açıklama, yıllardır WoW oynayan oyuncuların, oyunun içine daha fazla girmesini ve daha fazla vakit geçirmesini sağlayacak. Uzmanlar ise bu durumun kontrolden çıkabileceğinin üzerinde duruyor. Şu haliyle bile hayatlarını World of Warcraft’a harcayan oyuncular olduğu biliniyor.

Üye sayısının düşmesiyle birlikte firma eğer oyunu ücretsiz yaparsa, World of Warcraft çılgınlığının nasıl bir hal alacağını herkes kadar biz de çok merak ediyoruz.

:: World of Warcraft oynuyor musunuz? Daha önceki yıllarda oynamışlığınız var mı?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}


yazarAkhun Aktosun

“İstikbal Göklerdedir” sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

5 yorum - “WoW Ücretsiz mi Olacak?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu oyunu ucret verip oynayan kisilerin degil, Cin tabanli farming mafyalarinin isine yarayacaktir.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ücretsiz olursa ne zevki kalır nede bakım bozulmadık map kalmaz. reklam bunlar hep

 3. SDN Okuru dedi ki:

  eğer ücretsiz olursa sonu KO gibi olur… :S

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ee biz boşamı para harcadık ? oyuna lamerleri dolduracaklar

 5. Can Berk Çetin Sucukluyumurta dedi ki:

  sırf aylık ücreti nedeniyle oynayamı***** ücretsiz olursa gerçekten büyük bir patlama yaşayacağı ***** delilik derecesinde oynamam ama silk roaddan tanıdık olduumuz görüntüler gözlenebilir

Yorum yazın

Geri bildirim