Okunma

WP için Skype, Cortana ile Güncellendi


27 Haziran 2014 Cuma 05:00
WP için Skype, Cortana ile Güncellendi

Haziran ayı başlarında iOS için Skype uygulamasını güncelleyen Microsoft, şimdi de kendi mobil platformu Windows Phone için yeni Skype sürümünü yayınladı. Birçok iyileştirme ve geliştirmeye sahip yeni sürümün en dikkat çekici yanı ise Cortana entegrasyonu oldu.

Skype çağrılarını Cortana’dan isteyin

Windows Phone 8.1‘in sesli kişisel asistanı Cortana, artık kullanıcılardan gelen Skype taleplerini yerine getirebiliyor. Skype üzerinden ses ve video çağrıları başlatmak için kullanıcıların bunu Cortana‘dan istemesi yeterli oluyor.

Bildirimler Eylem Merkezi’nde

Windows Phone için Skype 2.9‘un tek önemli özelliği Cortana entegrasyonu değil. Yeni sürümle birlikte uygulamada desteklenen dil sayısı 19‘dan 52′ye çıkıyor. Ayrıca, artık Skype bildirimleri Windows Phone Eylem Merkezi‘nde görülebiliyor. WP için yeni Skype sürümünü buradan indirebilirsiniz.

:: Gelecek Skype güncellemelerinde neler görmek istersiniz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “WP için Skype, Cortana ile Güncellendi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bayıldım bayıldım böyle devam

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Android kim ki zaten

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Türkçe desteği geldi birde.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Skype daha yeni iyileşmeye başlıyor bundan önce çok berbattı. Uygulamanın hızında da bir artış olmuş 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Türkce olsa keşke

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ve ayrıca skype türkçe oldu..

" WP için Skype, Cortana ile Güncellendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WP için Skype, Cortana ile Güncellendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WP için Skype, Cortana ile Güncellendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "