Okunma

WP Marketplace, Bugün Türkiye’ye Açılıyor


28 Mart 2012 Çarşamba 23:15
WP Marketplace, Bugün Türkiye’ye Açılıyor

Microsoft‘un mobil işletim sitemi Windows Phone‘daki uygulama mağazası, kısıtlı dil desteği yüzünden ülkemiz dahil pek çok ülkede aktif değildi.  En son Windows Phone Tango güncellemesi ile beraber dil desteğini 120’den fazlaya çıkaran Windows Phone, market uygulamasını yaygınlaştırıyor.

Bugün Marketplace’ın aktif olmasının beklendiği ülkeler ise şöyle; Türkiye, Bulgaristan, Kosta Rika, Hırvatistan, Estonya, İzlanda, Litvanya, Letonya, Romanya, Slovakya, Slovenya, ve Venezuella.

Çin’deki Windows Phone Marketplace’dan bir görüntü

Microsoft‘un uygulamaları hazırladığı fakat henüz uygulamaya sokmadığı, kısa sürede Marketplace hamlesi yapacağı diğer ülkeler ise Bahreyn, Irak, Suudi Arabistan, Katar, Kazakistan, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri bulunuyor.

Tayland ve Vietnam için de kısa bir süre içerisinde Marketplace aktif olacak. Bakalım Marketplace’ın Türkiye’de açılması ile beraber ülkemize gelmeye başlayacak olan Windows Phone’lar nasıl bir satış grafiği yakalayacak?

:: Windows Phone Marketplace, ülkemizde yaygın bir kullanıma ulaşabilir mi?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

5 yorum - “WP Marketplace, Bugün Türkiye’ye Açılıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Windows Mobile ile Windows Phone farklı şeyler arkadaşlar. Millet bu ikisini aynı sandığı için ve Windows Mobile biraz da kötü olduğu için microsoft bu kadar çaba sarfediyor, milleti windows mobile imajından sıyırmak için o kadar reklam yapıyor, Windows Phone’a büyük önem veriyor.

 2. itsarmani dedi ki:

  iyide Microsoft, Windows Mobile 6.x sürümlerini ayağını çekmeden öncede hiç güncelleme hizmetini vermedi

 3. tolgacem dedi ki:

  Microsoft, Windows Mobile 6.x sürümüne desteği çekti. Hatta bununla ilgili bir haber yapmıştık.

 4. itsarmani dedi ki:

  ohh be iyi bari windows 6.1 professionel telime istediğimi indireyim

 5. itsarmani dedi ki:

  ohh be iyi bari windows 6.1 professionel telime istediğimi indireyim

" WP Marketplace, Bugün Türkiye’ye Açılıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WP Marketplace, Bugün Türkiye’ye Açılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WP Marketplace, Bugün Türkiye’ye Açılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "