Okunma

WP Marketplace’a ESRB Değerleri Eklendi


31 Ocak 2012 Salı 07:00
WP Marketplace’a ESRB Değerleri Eklendi

Konsollar ya da bilgisayarlara oyun aldığımızda üzerlerinde ESRB değerlerini görürüz. Bu değerler esasında oldukça önemli. Şiddet içeren bir oyunda belli bir yaş sınırlamasını simgeler. Herkesin oynayabileceği bir oyuna ise Everyone değerlendirmesini yapar ve siz de E işaretini görürsünüz. Ailelerin çocuklarını korumalarını kolaylaştıran bir özellik de diyebiliriz. 

Artık ESRB değerlerini Windows Phone Marketplace‘da da görebileceğiz. Xbox ile bağlarını gittikçe güçlendiren Windows Phone, bu bağı uygulama marketinde de ortaya koymaya başlıyor. Artık bu derecelendirmeler ile beraber insanlar nasıl bir oyun indirdiklerinden daha kolay haberdar olabilecekler.

Tabi bu sistem biraz geliştiricileri yoracak. Çünkü yaş derecelendirme sisteminden belli bir aralığı almak için, çeşitli testler ve yorucu bir süreç onları bekleyecek. 

:: Sizce App Store ve Android Market’e de bu tip uygulamalar eklenmeli mi?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “WP Marketplace’a ESRB Değerleri Eklendi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    SDN OKURU 31.01.2012 09:46 çok güzel bir öneri bende sonuna kadar katılıyorum sşze öyle bilgilerin verilmesi muhteşem olurdu bizim için

  2. SDN Okuru dedi ki:

    marketlerde yazılamlara diskte – sistem belleğinde kapladığı yer ve kullandığı cpu % verilse süper olur. böylece bizler telefonlarımızı verimli kullanacağım enerji dostu yazılımlar yükleriz hemde geliştiriciler bu yönde daha fazla çaba harcarlar. buradan market işletmecilerine önemle duyurulur.

" WP Marketplace’a ESRB Değerleri Eklendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WP Marketplace’a ESRB Değerleri Eklendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WP Marketplace’a ESRB Değerleri Eklendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "