Okunma

WP7 İçin İlk Durak Yeni Zelanda!


04 Ekim 2010 Pazartesi 16:35
WP7 İçin İlk Durak Yeni Zelanda!

Microsoft, uzun süredir Windows Phone 7 adlı yeni nesil mobil işletim sisteminin üzerinde çalışıyor. Artık bu yeni mobil işletim sisteminin reklamları bile televizyonlarda dönüyor. Firmanın 2010 Ekim ayı içerisinde yayınlayacağını açıkladığı mobil işletim sistemi, ilk olarak Yeni Zelanda’da piyasaya sürülecek.

 

Avustralya ile birlikte Yeni Zelanda, 21 Ekim 2010‘da kullanıcıların huzuruna sunulacak. İlk olarak bu bölgeyi seçmelerindeki sebebin sebebi ise tamamen coğrafik! Zira Microsoft, Windows Phone 7’yi meridyenlere göre yayınlama kararı aldı. Dolayısıyla 21 Ekim gününe ilk olarak girecek olan Avustralya & Yeni Zelanda bölgesi, aynı zamanda bu yeni mobil işletim sistemiyle tanışacak olan bölge olacak.

 

 

Bu bölgenin ardından, Okyanusya kıtasının batısı olan Asya Windows Phone 7 ile tanışacak. Dolay olarak Avrupa, günün ilerleyen saatlerinde Asya‘dan sonra bu yeni mobil işletim sistemiyle tanışacak.

 

Ne var ki Amerika Birleşik Devletleri, Windows Phone 7 ile 21 Ekim’de tanışamayacak. Amerika‘nın tanışma tarihi 8 Kasım 2010 olacak.

:: Sizce Microsoft’un doğudan batıya yayınlama politikası zekice bir strateji mi?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “WP7 İçin İlk Durak Yeni Zelanda!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    valla beklenen ilgiyi görmesin wp7 berbat telefonu aldı ma pişman oldumö cünkü kapalı kutu bir sistem nerde hd2 ya yeni romlar fqalan kuramadıktan sonra ne anlamı kaldı htc nin

" WP7 İçin İlk Durak Yeni Zelanda! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WP7 İçin İlk Durak Yeni Zelanda! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WP7 İçin İlk Durak Yeni Zelanda! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "