Okunma

WP7 Uygulamaları WP8’de Çalışabilir mi?


31 Ocak 2012 Salı 09:00
WP7 Uygulamaları WP8’de Çalışabilir mi?

Yaklaşık 60000 uygulama sayısı ile Android Market ve App Store‘dan oldukça geride kalan Microsoft, Apollo diye de adlandırılan Windows Phone 8 için sıkı hazırlanıyor.

Windows Phone 7 için çıkan mevcut uygulamaların, Windows Phone 8‘de de çalışmasını isteyen Microsoft büyük bir zorlukla karşı karşıya. Windows Phone 7 için desteklenen çözünürlük ile Windows Phone 8‘in çözünürlük yapılarının farklılıkları başta olmak üzere bu geçiş dönemi oldukça sancılı olacak gibi.

Windows Phone 8‘de çalışacak olan Windows Phone 7 uygulamalarına zum yapma gibi bir çözüm üretilebilir. Ama eski uygulamaları uyumlu hale getirmek biraz geliştiricileri zorlaştıracak.

Microsoft Silverlight kullanımı, geçiş aşamasını kolaylaştıran etmenler arasında gözüküyor. Fakat bu geçişin ne kadar kolay olacağını Microsoft bile tam kestiremiyor. 

Ama sonuçta Windows Phone 8 yani Apollo‘da Windows Phone uygulamaları öyle ya da böyle çalışacak.

:: Microsoft’un eski uygulamalara destek verme isteği sizce mantıklı mı?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “WP7 Uygulamaları WP8’de Çalışabilir mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    acaba wp7 1. jenerasyon cıhazlar wp8 i destekleyecekmı asıl önemli olan bu masrafa sokmayın şimdi bizi sevgili microsoft yöneticileri 😀

" WP7 Uygulamaları WP8’de Çalışabilir mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WP7 Uygulamaları WP8’de Çalışabilir mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WP7 Uygulamaları WP8’de Çalışabilir mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "