Okunma

WPF İçin İlk Türkçe Kitap Yayınlandı


22 Eylül 2010 Çarşamba 07:14
WPF İçin İlk Türkçe Kitap Yayınlandı

Pusula Yayıncılık yeni bilgisayar eğitim kitabını piyasaya sürdü. WPF üzerine kurulmuş olan bu kitap, sistem üzerinde kapsamlı bilgi sahibi olmak isteyenler için hazırlanmış. (C# Veritabanı Öğrenmek Daha Kolay)

Microsoft‘un yeni nesil GUI kütüphanesi olan WPF Windows Presentation Foundation’ı kapsamlı şekilde öğrenmek için çok fazla Türkçe kaynak olmadığını fark eden yazar Aykut Taşdelen bu konudaki sıkıntıyı kapatmak için bir eser hazırlamış.

Bu tür uygulamaların geliştirilebilmesi ise sofistike bir çizim kütüphanesini gerektiriyor. İşte WPF, bu gereksinimi karşılayabilen bir kütüphane. Bu yetenekleri sebebiyle yazılımcılar uygulamalarında WPF kullanma eğilimindeler.

 

 

 

 

 

WPF İçin Kapsamlı Eğitim

Kitabın başka bir karakteristik özelliği ise; WPF‘e bir sistem programcısının bakış açısıyla yaklaşılmış olması. Yani konuyu şövenist bir tutumla anlatmak yerine eleştiriler de yaparak, MFC, Swing ya da QT gibi farklı teknolojilerle karşılaştırarak ve en önemlisi aşağı seviyede ele alıyor.

Ayrıca kitapta MVC, WCF (Windows Communication Foundation) ve Blend ile ilgili de başlıklar da bulunuyor.

:: Bilgisayar eğitim kitaplarına ilgi gösteriyor musunuz? En çok hangi konuyu ele alan bir kitap isterdiniz?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/172605-wpf-icin-ilk-turkce-kitap-yayinlanndi.html

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WPF İçin İlk Türkçe Kitap Yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WPF İçin İlk Türkçe Kitap Yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WPF İçin İlk Türkçe Kitap Yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "