Okunma

Yüzyılın Keşfi 20 Yaşında!


13 Mart 2009 Cuma 09:29
Yüzyılın Keşfi 20 Yaşında!

Neyden bahsediyor olabiliriz sizce? Tabii ki bu yazıyı yazmamızı da sağlayan teknolojinin önünü açan WWW, yani World Wide Web’ten. Bundan 20 yıl önce Tim Berners-Lee tarafından oluşturulan HTML dili, dolayısıyla WWW, aradan geçen zaman içerisinde aldı başını gitti.


Sir Tim Berners-Lee’ye HTML ve WWW’yi bizlere sunduğu için teşekkürler…

Doğumgünü 13 Mart 1989 olan WWW’yi keşfeden isim Tim Berners-Lee şu an İngiltere kraliçesinin verdiği ünvanla adının başına ‘Sir’ eklerken internetin geleceğine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bir yıl önce semantic web olarak adlandırılan yeni nesil anlamsal web için çalışmalarını sürdüren Lee’nin bundan sonraki keşiflerini merakla bekliyor, WWW için kendisine ve ekip arkadaşlarına teşekkürlerimizi iletiyoruz…

:: 20 yıl sonra WWW nerede olur?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yüzyılın Keşfi 20 Yaşında!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    buna keşif değil icat denir, keşif var olan ama bilinmeyenin ortaya çıkarılması, icat ise olmayan bir aletin, tekniğin vb. var edilmesidir. örnekler: amerika’nın keşfi, telefonun icadı

" Yüzyılın Keşfi 20 Yaşında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yüzyılın Keşfi 20 Yaşında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yüzyılın Keşfi 20 Yaşında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "