Okunma

X360’a Blu-ray Yine Yalan Oldu


05 Mayıs 2008 Pazartesi 21:00
X360’a Blu-ray Yine Yalan Oldu
Geçen hafta yayılan Xbox 360 için Blu-ray sürücü haberleri konsolun sahiplerine HD DVD yenilgisinin ardından müjde gibi gelmişti. Ne yazık Microsoft bir bildiri yayınlayarak böyle bir haberin gerçeği yansıtmadığını ifade ederken, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Daha önce de belirttiğimiz gibi, Xbox 360 için Blu-ray sürücü sunmaya yönelik bir planımız yok. Konsolun alınmasını sağlayan esas etken oyunlardır ve biz de en geniş ve kaliteli oyun yelpazesini sunmaya odaklanmış durumdayız.” Kısacası, henüz HD DVD oynatıcınızı çöpe atmanın vakti gelmiş değil. Görünen o ki Toshiba bile duruma ayak uydurmuşken, Microsoft HD DVD’nin Blu-ray karşısında yenildiğini halen kabullenebilmiş değil.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" X360’a Blu-ray Yine Yalan Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere X360’a Blu-ray Yine Yalan Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda X360’a Blu-ray Yine Yalan Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "