Okunma

Xbox 10 Yaşında!


16 Kasım 2011 Çarşamba 09:00
Xbox 10 Yaşında!

Microsoft, dün düzenlediği doğum günü partisiyle Xbox‘un 10. yaşını kutladı. Bundan tam 10 sene önce 15 Kasım’da ilk Xbox piyasaya çıkmıştı. PlayStation ve Nintendo’dan çok daha sonra oyun piyasasına girmiş olsa da Microsoft, özellikle online oyun tarafına yaptığı yatırımlarla Xbox’un değerini katladı. Microsoft da büyük bir pasta ile ofiste Xbox’un 10. yaşını kutladı.

Bugün artık birçok konsol oyunu, normalde yapmayı düşünmese bile satışlarını arttırmak için oyunlarına çoklu oyuncu modu koyuyorlar. Bunun sebebi de konsolların online oyun konusunda artık çok gelişmiş olması. Bu da kuşkusuz Microsoft ile Xbox sayesinde bugünlere geldi.

Satışlar çok iyi

Yeni nesil diye nitelendirilen Xbox 360 ile birlikte de başarılı işler yapan Microsoft, özellikle geçtiğimiz sene piyasaya çıkardığı Kinect ile satışlarını arttıran Xbox 360, şuan için rakibi PlayStation 3’den daha fazla satmış durumda. Aylık satışlarda da farkı az da olsa arttırıyor. Tabii sadece Xbox 360 ile PlayStation 3’ün satışlarını karşılaştırdığımız zaman Xbox’un önderliğini görebiliyoruz.

10 yaş hediyeleri

Microsoft bizi biraz ter köşeye yatırdı diyebiliriz. Çünkü Xbox’un 10. yaşında çok daha fazla hediyeler, sürprizler beklerken biraz zayıf kaldı. Bazı arcade oyunların, Halo 3‘ün ve bazı filmlerin fiyatları 10. yaş dolayısıyla ucuzladı. Ancak ülkemizden zaten film kiralayamadığımız için ve birçok indirimin de bölge farklılığı göstermesinden dolayı bize pek de bir hediye düşmedi.

Umutlarımız ise yeni güncellemeye kaldı. Bir ay içerisinde Xbox’un yeni güncellemesinin yayınlanması bekleniyor. Yeni arayüz ve Youtube, Bing araması gibi birçok yeni özellik getirecek olan güncelleme belki de bizim için bir 10. yaş armağanı olacak.

:: Siz kaç senedir Xbox kullanıyorsunuz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Xbox 10 Yaşında!”

  1. fakcakaya dedi ki:

    3-4 senedir xbox 360 orjinal kullanıcısıyım aynı zamanda live..çok memnunum asla ps3’e ve sonraki çıkardıklarına dönmem…!fakat artık xbox 360 ve ps3 ün grafiksel olarak sonu geldi…bf3 te her iki konsoldada berbat grafikleriyle hayal kırıklığı yaşattı…

" Xbox 10 Yaşında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox 10 Yaşında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox 10 Yaşında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "