Okunma

Xbox 360 Kaç Sattı?


14 Nisan 2008 Çarşamba 21:00
Xbox 360 Kaç Sattı?
Microsoft‘un yaptığı açıklamalar, Xbox 360‘ın iki buçuk yılda iyi satış rakamları yakaladığını gösteriyor. 22 Kasım 2005 tarihinde satışa sunulan Xbox 360, dünya çapında 19 milyon tane satılmış durumda. Bu satışın 12 milyon adetlik kısmı ise Amerika‘da yapılmış. Amerika’da yapılan satışa Türkiye gibi ürünün resmi olarak piyasaya sürülmediği ülkere "getirilen" ürünler de dahil mi, emin değiliz.

12 Milyon Kişi İnternette

Microsoft’un bildirdiği üzere, şimdiye kadar 12 milyon kişi Xbox Live ile internet üzerinden oyun deneyimi yaşamış. Bildiğiniz üzere, Xbox 360 ülkemizde henüz resmî olarak satılmıyor. Dolayısıyla, yasal oyun da kullansanız, resmî olarak ürünün satılmadığı ülkeden Xbox Live‘a bağlandığınızda sizi sistemde yasaklı hale getiriyor. Bu sebeple, resmî satışın yapılmadığı ülkelerde bu hizmet kullanılmadığı için, satılan ürünle internette kullanılan ürün sayıları arasında önemli bir fark mevcut.

Bilgi için: Microsoft Xbox
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Xbox 360 Kaç Sattı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yasal oyun da kullansanız, resm

Geri bildirim