Okunma

Xbox 360 oyunları bilgisayarda açıldı!


19 Eylül 2018 Çarşamba 00:00
Xbox 360 oyunları bilgisayarda açıldı!

Bildiğiniz üzere Zelda  Breath of the Wild’ın bilgisayarda açılmasının ardından başlayan emülatörlerdeki gelişim, hiç olmadığı kadar hızlı şekilde ilerlemekte. Nintendo Wii U, Nintendo Switch, PS3 emülatörleri derken sırada Xbox 360 var, Xenia 360 geliyor.

Xenia 360 Halo 3’ü oynatmayı başardı!

Uzun süredir geliştirme aşamasında olan Xenia 360, yeni güncellemeyle birlikte önemli bir oyunu çalıştırmayı başardı. Çalıştırmakla kalmayıp render problemli de olsa önemli oyun içi oynanabilir kısımları, oyunculara sundu. Oyunları sadece açmakla kalmayan Xenia 360, oyunları DirectX 12 kullanarak çalıştırmakta. Daha önce Vulkan api ile çalışmakta olan emülatör, artık DirectX 12 ile çalışıyor.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın bilgisayar üzerinde, Switch veya Wii U’dan çok daha iyi şekilde çalıştırılabildiği süreçten sonra Playstation 3 ve Nintendo Switch emülatörleri de inanılmaz bir hızla geliştirilmeye başlandı. Sanıyoruz ki bu sene, emülatörlerin altın yılı oldu.

Xenia’ya döndüğümüzde, hala daha katetmesi gereken çok fazla yolu olsa da bu aşamaya gelebilmek bile çok büyük bir başarı diyebiliriz. Fable III’ü yetersiz bulan ve  bilgisayarda Fable II oynama hayalini kuran PC oyuncuları, bakalım Xenia ile hayallerine kavuşabilecek mi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Xbox 360 oyunları bilgisayarda açıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox 360 oyunları bilgisayarda açıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox 360 oyunları bilgisayarda açıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "