Okunma

Xbox 360 Japonya’da Eriyor


29 Haziran 2011 Çarşamba 08:10
Xbox 360 Japonya’da Eriyor

Xbox 360‘ın başarısını iki türlü yorumlamak gerekiyor, “Dünya genelinde ve Japonya’da”. Bunun sebebi de, konsolun genelde yakaladığı başarının bir türlü Japonya’ya yansımaması. Üstelik, satış rakamlarının da günden güne düştüğü görüyoruz.

 Xbox Satışları Azaldı

Son gelen raporlarda, aygıtın bu ülkede resmen tutunma mücadelesi verdiğini gösteriyor. Son bir ayın en çok satılan oyunları listesinin birinci sırasını Phantom Breaker‘a ikinci sırasını da Akai Katana Shin isimli yapıma kaptıran Xbox 360 oyunları ancak Portal 2 ile üçüncü sırayı alabiliyor. Başta bu pek kötü gözükmese de, durumu rakamlarla incelediğimizde olayın önemi ortaya çıkıyor.

Phantom Breaker 13,300 adet satılırken, Portal 2 sadece 5,240 adet satmayı başardı. Bunun yanında ay başından beri satılan konsol sayısı da sadece 6,000. Böyle devam ederse bu aygıtın Japon piyasasından yavaş yavaş silineceğini söylemek kahinlik olmaz.

:: Sizce Xbox 360 neden Japonya’da satılmıyor?
yazarUğur Tufan

Oyun ve teknoloji dünyasını yakından takip eden Uğur, yakaladığı haberleri SDN okuyucularıyla paylaşmaktan keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Xbox 360 Japonya’da Eriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox 360 Japonya’da Eriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox 360 Japonya’da Eriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "