Okunma

Xbox 360’a F2P Desteği Mi Geliyor?


31 Temmuz 2011 Pazar 08:00
Xbox 360’a F2P Desteği Mi Geliyor?

Hi-Rez Studios’un, Tribes: Ascend adlı bilim kurgu oyun serisi hem Xbox 360 hem de PC platformları için geliştiriliyor. Yapımcı firma, yakın bir zamanda oyunun PC sürümü için free to play yayınlayacağını duyurmuştu. Şimdilik oyunun Xbox 360 sürümü için aynı durum söz konusu değil.

Ancak Microsoft, Xbox Live‘da free to play oyunlara daha fazla yer vereceği yönünde görüş birliği olduğunu söyleyen High-Rez Studios başkanı Todd Haris, “Microsoft oyun endüstrisinin nereye gittiğini görecek kadar açık bir vizyona sahip. Eğer şart olgunlaşırsa, Tribes: Ascend’in Xbox sürümünü de ücretsiz yayınlamak isteriz.” dedi.

Şimdilik Microsoft tarafında konuyla ilgili herhangi bir yorum bulunmuyor. Fakat Xbox Ürün Yöneticisi David Dennis, “Her zaman farklı modeller ve iş ortaklarımızla içerik oluşturmak için farklı yollar üzerinde duruyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

:: Xbox 360’da daha fazla Free to Play oyun olmasını ister misiniz?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Xbox 360’a F2P Desteği Mi Geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox 360’a F2P Desteği Mi Geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox 360’a F2P Desteği Mi Geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "