Okunma

Xbox 360’dan Bozulma Rekoru


23 Ağustos 2009 Pazar 14:51
Xbox 360’dan Bozulma Rekoru

Microsoft X360 konsolunun garanti süresinin 3 yıla uzatıldığını ilk açıkladığı zamanlarda bu cihazdaki hata ve bozulma oranının kabul edilemez olduğunu da itiraf etmişti. Minnesota kaynaklı oyun dergisi Game Informer, Eylül sayısında okuyucularına yaptığı anket ile Microsoft’un bu itirafını adeta belgelemiş oldu.


3 kırmızı ışık hatası X360 sahiplerinin korkulu rüyası

Buna göre ankete katılan 5000 kayıtlı okurdan X360 konsolu sahibi olanların %54’ü cihazlarında bir kere bozulma veya donanımsal bir hata ile karşılaştıklarını, geri kalan %41’lik kesim ise konsollarında herhangi bir hatanın iki veya daha çok kez meydana geldiğini bildirdiler.Ankete göre en sorunlu konsol olan X360’ı %10.6 hata oranı ile 2. sırada PS3 izliyor. Nintendo Wii konsolu sahibi olan kullanıcılardan cihazlarında sorunla karşılaşanların oranı ise %6.8.

:: Sahibi olduğunuz konsolda daha önce herhangi bir donanım hatası ile karşılaştınız mı ?
yazarRumi Çabuk

Bilişim dünyasına gönül vermiş olan Rumi, bu alanda kendine sıkı bir kariyer hedefliyor. Bu yüzden de fırsat bulduğu her anı, yazı yazarak değerlendiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Xbox 360’dan Bozulma Rekoru”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    X360 kullanıcılarının sayısal olarak çok daha fazla olduğunu unutmayalım. Yapılan ankette X360 kullanıcıların sayısı çok daha fazla, doğal olarak hata oranlarıda öyle.

" Xbox 360’dan Bozulma Rekoru konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox 360’dan Bozulma Rekoru ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox 360’dan Bozulma Rekoru ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "