Xbox bulut oyun platormu xCloud Avrupa’da


07 Nisan 2020 Salı 19:45
Xbox bulut oyun platormu xCloud Avrupa’da

Microsot, Project xCloud için yeni bir hamle yaptı. Xbox dünyasını buluta taşıyan xCloud, ABD, İngiltere, Kanada ve Güney Kore‘den sonra şimdi de Avrupa’ya açılıyor. Şu an için önizleme döneminde olan bulut oyun platfomu, özellikle GeForce Now sonrası daha da hızlı adımlar atmaya başladı.

xCloud bulut oyun platformu hangi ülkelere geliyor?

Xbox ile birlikte oyun dünyasın en büyük konsol üreticilerinden olan Microsoft, bulut oyun için de hızla çalışmaya devam ediyor. Daha önce Amerika ve İngiltere gibi ülkelere açılan ve olumlu geri dönüşler alan platform, şimdi de kuzey ve batı Avrupa’ya açıldı.

Yeni açıklanan Avrupa ülkeleri ise şöyle: Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, İspanya ve İsveç.

Ancak platform henüz herkese açılacak kadar geliştirilmiş değil. Yani bu ülkelerde de belli sayıda kullanıcı bulut oyun platformuna erişebilecek.

xbox, xcloud, bulut oyun

Platform önizleme sürecinde olmasına rağmen, neredeyse takılmayan bir oyun akışı sunuyor. Tabii ki burada oyun ve oyuncu sayısının sınırlı olmasının payı var.

Ancak uzun süredir herkesin merak ettiği, platformun sadece Xbox oyunlarını mı içereceği sorusu cevabını bulmuş değil. Platformun karşısında yer alan GeForce Now ve Stadia, tarayıcı üzerinden satın alınan oyunları oynama imkanı sunuyor.

xCloud ise henüz tam olarak açılmamasına rağmen, Xbox kütüphanesinde yer alan oyunlara destek veriyor. Oyuncuların merak ettiği ise xCloud ve Stadia’nın Steam gibi oyun platformu kütüphanelerini kullandırıp, kullandırmayacağı.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Platform Türkiye için önizleme denemeleri yaparsa, katılmak ister misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Xbox bulut oyun platormu xCloud Avrupa’da”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    PS 5 in az önce koluntanıtıldı kısa sürede detaylı bir haber bekliyoruz

" Xbox bulut oyun platormu xCloud Avrupa’da konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox bulut oyun platormu xCloud Avrupa’da ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox bulut oyun platormu xCloud Avrupa’da ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "