Xbox Game Pass Alexa entegrasyonu alıyor


13 Nisan 2021 Salı 17:19
ABONE OL
Xbox Game Pass Alexa entegrasyonu alıyor

Alexa’dan Xbox Game Pass oyunlarını indirmesini isteyebileceksiniz. Amazon artık Xbox sahiplerinin Alexa kullanarak Game Pass oyunlarını indirmesine izin veriyor.

Bu özellik, Alexa kullanıcılarının ekstra bir özellik yüklemesini gerektirmiyor. Oyunseverler, Alexa‘dan “Alexa Xbox Game Pass’ten oyunu indir” diyerek işlemi gerçekleştirebiliyor.

Microsoft, Amazon Alexa’nın ilk oyun ortağı oldu

Alexa’yı zaten Xbox’ınıza bağladıysanız, dijital asistan oyunu bulacak ve bağlantılı Xbox‘a otomatik olarak yükleyecektir. Ayrıca Alexa’ya Xbox Game Pass‘te neyin yeni veya popüler olduğunu sorabilir ve hatta yakında hizmetten neyin ayrılacağını öğrenebilirsiniz.

xbox-game-pass-kutuphanesine-22-yeni-oyun-geliyor

Alexa’yı zaten bir Xbox’a bağlamadıysanız, ilk kez sesinizle bir oyun indirmeye çalıştığınızda bağlantıyı kurmanız isteniyor. Aynı zamanda bu, Xbox’a Alexa uygulamasına yüklenmenizi gerektiriyor.

Microsoft, Amazon’un Alexa asistanı ile doğrudan indirme özelliğini başlatan ilk oyun ortağı oldu. Bu ortaklık Xbox‘ta yeni bir Alexa uygulamasının piyasaya sürülmesinden sadece haftalar sonra geldi.

Xbox’taki Alexa uygulaması, Xbox oyunlarını başlatmak için sesli komutlar ile dijital asistanı kullanmanın yanı sıra e-postaları, hava durumunu ve diğer görsel içeriği görüntülemenizi sağlar.

Xbox Game Pass aboneleri için bu yeni Alexa doğrudan indirme seçeneği bugün ABD kullanıcılarına sunulacak ve gelecekte ek pazarlar için de planlanacak.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Xbox Game Pass Alexa entegrasyonu alıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox Game Pass Alexa entegrasyonu alıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox Game Pass Alexa entegrasyonu alıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!