Xbox kontrolcü sorunları için çalışmalar yapılıyor


06 Mart 2021 Cumartesi 10:18
ABONE OL
Xbox kontrolcü sorunları için çalışmalar yapılıyor

Xbox kontrolcüleri her zaman ergonomisi ile ön plana çıkmıştır. Uzun kullanımlarda bile ellerinizi fazla yormayan bir tasarıma sahip. Tabi bu durum kullanıcıdan kullanıcıya değişebiliyor. Xbox kontrolcü tasarımını garip bulan kullanıcılar da olabiliyor. Özellikle sol analoğun yukarda olması daha önce Xbox kontrolcüsü kullanmayan insanları rahatsız edebiliyor. Kontrolcü tasarımları ne kadar iyi olursa olsun her zaman bir sorun ortaya çıkmıştır.

Microsoft, Xbox kontrolcüleri ile yaşanan sorunları çözmeye çalışıyor

Yeni nesil bir konsol olan Xbox Series X ve S kontrolcüleri bir takım hatalar ile ortaya çıkıyor. Kullanıcıların aynı sorunu yaşadığı belirtiliyor. Bazı kullanıcılar kontrolcü düğmelerine bastıklarında hiçbir tepki ile karşılaşmadıklarını belirtiyor. Sorun hem Xbox hem de PC kullanan oyuncuları etkiliyor. Xbox Series X ve S kontrolcülerini kullanan oyuncular her iki platformda sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

Xbox kontrolcüleri

Microsoft, IGN‘e sorunu araştırdığını ve bir düzeltme üzerinde çalıştıklarını belirten bir bildiri gönderdi. Microsoft’un bildirisi:

Microsoft olarak, tüm ürünlerimizi kalite güvence testlerinden geçiriyoruz ve müşterilere benzersiz bir oyun deneyimi sunmayı taahhüt ediyoruz. Bazı oyuncuların yeni Xbox Kablosuz Oyun Kumandalarında tepkisizlik yaşadığının farkındayız ve ekiplerimiz aktif olarak bir çözüm üzerinde çalışıyor. En iyi deneyim için, müşterileri Xbox Destek sayfasını ziyaret etmeye çağırıyoruz.”

Yaşanan bu işlevsizlik sorunlarının arkasında nasıl bir sorun var belli değil. Eğer yazılımsal bir hata ise Microsoft bunu kısa süre içerisinde çözecektir. Yine de sorun yaşayan kullanıcıların Microsoft’a Xbox Destek sayfasından ulaşması gerekiyor.
yazarAlpatürk Şahin

1995 yılında Trabzon'da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldı. 2019'dan beri ShiftDelete.Net için içerik üretiyor. Grafik tasarımın yanı sıra, oyunlarla ve müzikle ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bende de sorun var cbox series controller var siyah 750 tl verdim öyle yatıyor kullanamıyorum oyun bir algılıyor bir algılamıyor bazen kendi kendine kapanıyor güncelleme de yaptım fayda etmedi özellikle fifa PC de çok sıkıntılı tuşa basmakla oyuna giden komut 1.5 saniye sürüyor buda oyunda tam bir saçmalık oluyor ben şuta bastorum oyun bir önceki komutu alıyor pas veriyor bu sorunu pek çözemiyecek. İkinciel ilan açtım belki satılır 3080 ekran kartı 32 gb ram 9900k hero z390 anakart.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Sony PS5 kontrolcüsünün arızaları profesyonel kurumlarca bile ispatlanmış ve YouTube üzerinde arıza sebebini videolarla açıklarlar iken Sony’nin hâlâ sessiz kalması ve PS5 kontrolcülerini kadere bırakması; Microsoft’un ise hemen atlayıp düzelteceğiz ve sorun yaşayanları mağdur etmeyeceğiz demesi takdire şayan.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Series S in fiyatı düşmüyordu..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Sol analoğun sol üst kısımda olması daha ergonomik. Parmağınız daha az geriliyor ve yoruluyor. PS kolundan Xbox koluna geçen biri olarak doğru bir tasarım olduğu kanaatindeyim.

" Xbox kontrolcü sorunları için çalışmalar yapılıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox kontrolcü sorunları için çalışmalar yapılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox kontrolcü sorunları için çalışmalar yapılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  2. 2 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  3. 3 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  4. 4 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  5. 5 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  6. 6 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  7. 7 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  8. 8 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  9. 9 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  10. 10 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?