Okunma

Xbox Live Hakkında Hack İddiaları


17 Ekim 2011 Pazartesi 04:45
Xbox Live Hakkında Hack İddiaları

Microsoft, rakibi Sony’nin PlayStation Network ile gördüğü kabusu lehine çevirmek için elinden geleni ardına koymamıştı. Şimdi ise aynı kabusu kendileri görüyorlar diyebiliriz.

Zira Xbox Live üzerinde birçok kullanıcının hesabından izinsiz olarak yapılan satın alma ve MS puanı harcama işlemleri rapor ediliyor.

Dünyanın dört bir yanından bu konuda Microsoft’a şikayetler gelirken, firma yaptığı açıklama ile bilgilerin Xbox Live üzerinden çalınmadığına emin olduklarını söyledi.

Fakat bu açıklama, kullanıcıların hesaplarından FIFA 11 ve FIFA 12 adlı oyunların satın alındığı ve oyunun ek içeriklerini indirmek amacıyla oldukça fazla MS puanı harcandığı gerçeği göz önüne aldığımızda pek de yeterli gelmiyor.

Microsoft henüz “Hack” iddialarını yalanlasa da, bakalım önümüzdeki günler nasıl gelişmelere sahne olacak?

:: Microsoft, Sony’nin gördüğü bu kabusu görecek mi dersiniz?

 
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Xbox Live Hakkında Hack İddiaları”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    keser döner sap döner gün gelir hesap döner. fanboylara selam olsun.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    sony dalga geçen ardakaşlara geldi galiba bu 😀

" Xbox Live Hakkında Hack İddiaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox Live Hakkında Hack İddiaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox Live Hakkında Hack İddiaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "