Okunma

Xbox Live’da Oyun Satın!


22 Temmuz 2008 Salı 21:00
Xbox Live’da Oyun Satın!
Xbox Live üzerinden kendi yaptığınız oyunları satma fikri hiç de fena değil. Tabii burada işin zor kısmı Microsoft’un oyun geliştirme platformu olan XNA Game Studio yazılımını kullanarak bir oyun yapabilmek. XNA demişken, bu yazılım geliştirme setinin bir de maliyeti söz konusu ve eğer oyun geliştirip satmak istiyorsanız yılda 99 dolar ödemek zorundasınız. Gerçi bu işten para kazanacaksanız, yüksek bir meblağ değil.

Komisyon Ne Kadar?

Xbox Live Marketplace üzerinden satacağınız oyunlar öncelikle kalite ve nitelik açısından incelenmek amacıyla Microsoft’a gönderiliyor. Onay geldiğinde ise oyununuz için 2,5 dolar ila 10 dolar arasında bir fiyat belirleyip Xbox Live Marketplace’e yerleştiriyorsunuz. Microsoft ise bu fiyat üzerinden %30 alıyor.

Bilgi için: Xbox
Yazan: Berkin Bozdogan
SDN – http://shiftdelete.net

yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Xbox Live’da Oyun Satın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox Live’da Oyun Satın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox Live’da Oyun Satın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "