Okunma

Xbox Mayıs 2019 güncellemesi yayınlandı


20 Mayıs 2019 Pazartesi 14:26
Xbox Mayıs 2019 güncellemesi yayınlandı

Microsoft, kendi bünyesindeki Xbox konsoluna bir takım güncellemeler getirdi. Oyun oynarken, daha doğrusu konsolu kullanırken bir takım kolaylıklar içeren bu güncelleme; oyun sevenler için daha pratik ve kullanışlı birkaç özelliği içerecek. Xbox Mayıs 2019 güncellemesi geldi.

Xbox mayıs 2019 güncellemesi yayınlandı

Xbox, 2019 Mayıs güncellemesini yayınladı. Microsoft, güncellemeyle beraber konsola eklemeler yaptı. Sony‘nin baş rakiplerinden olan konsol, PS4 sistemlerine yapılan güncellemeler de olduğu gibi kendi sistemlerine de iyileştirme çalışmaları yapıyor.

Güncelleme kapsamında konsol üzerindeki; arkadaş listesi, mesajlaşma, oyunlara ve uygulamalara iyileştirmeler geldi.

Arkadaş listenizdeki arkadaşlarınızın artık hangi platformda oyun oynadığını  görebileceksiniz. Ayrıca bu detay simgeler ile de belirtilecek.

Mesajlaşma sırasında tanımadığınız kişilerden gelene mesajlar yerine arkadaş listenizde bulunan kişilere öncelik verilecek. Bir kolaylık daha ekleyen şirket, artık oyunları alfabetik sıralama sistemiyle sıralayacak.

Örneğin: “a”, “an” ve “the” gibi makaleleri alfabetik olarak sıralayacak.

Xbox ilk kez 16 Kasım 2002‘de Avrupa’da piyasaya çıkmıştı. Çıkışının ardından 360 ve One gibi konsollarıyla piyasadaki yerini aldı. Ayrıca bazı oyunları Windows işletim sistemiyle entegre olduğundan, direkt olarak bilgisayar ya da konsol üzerinden de oynanabilirlik sağlıyor. Şirket şu anda konsol ve oyun satışlarını devam ettiriyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Xbox Mayıs 2019 güncellemesi yayınlandı”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Sadece one a mı gelecek yoksa 360 a da mı gelecek ?

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Sadece obe a mı gelecek yoksa 360 a da mı gelecek ?

" Xbox Mayıs 2019 güncellemesi yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox Mayıs 2019 güncellemesi yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox Mayıs 2019 güncellemesi yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "