Okunma

Xbox Music’in WEB Sayfası Açıldı!


02 Temmuz 2013 Salı 08:30
Xbox Music’in WEB Sayfası Açıldı!

Xbox sadece oyun konsolu değil, müzik ve film hizmetlerini de internet üzerinden başarılı şekilde alabildiğiniz bir ekosistem.  Windows Phone 8, Windows 8 ve Xbox 360‘daki uygulamalardan kullanılabilen Xbox Music hizmeti, artık Web arayüzüne de kavuşmuş durumda.

music.xbox.com adlı siteden erişimin sağlandığı sitedeki hizmeti, ilk 30 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebiliyorsunuz. Kredi kartı bilgilerinizi verip, 30 günün ardından kullanmayı sürdürmek istiyorsanız hizmetin yıllık bedeli 99.99 Dolar, aylık hizmet bedeli ise 9.99 Dolar olarak belirtiliyor.

Xbox Music, geçtiğimiz yıl düzenlenen E3 2012 fuarında ortaya çıkmış, daha sonra çıkan Windows 8, Windows Phone 8 işletim sistemlerine de entegre edilmişti.

Milyonlarca şarkıyı, hiç bir reklam olmadan dinleyebileceğiniz Xbox Music üzerinde, kendi şarkı listelerinizi oluşturabiliyor, entegre bulut sistemi sayesinde başka bilgisayarlarda da bu listelere erişebiliyorsunuz.

Ek bilgi:  Xbox Music kullananların sadece yüzde 4.27′si Windows Phone 8, diğer yüzde 5.1‘i ise Windows 8 kullanıcısı. Yani Xbox Music’i, Xbox sahipleri dışında yaklaşık olarak yüzde 10′luk bir kitle kullanıyor.

Xbox Music hizmetinin yaygınlaşmasını isteyen Microsoft, belki bu hizmeti Web platformu üzerinden yaygınlaştırabilir.

:: Xbox Music başta olmak üzere benzer müzik servislerine ilgili misiniz?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Xbox Music’in WEB Sayfası Açıldı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    enfazla sarki apple itunesde

  2. SDN Okuru dedi ki:

    dünyada enfazla şarkı olan servismiş

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Xbox 360 türkiye’de kullanılabilir mu uygulama?

" Xbox Music’in WEB Sayfası Açıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox Music’in WEB Sayfası Açıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox Music’in WEB Sayfası Açıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "