Okunma

Xbox Newton Su Yüzüne Çıktı


09 Nisan 2008 Çarşamba 21:00
Xbox Newton Su Yüzüne Çıktı
PlayStation 3 de Dual Shock 3 ile titreşim kazanınca, Xbox 360 kontrolörünün rakiplerinden farkı kalmadı, aksine hareket algılayıcısı olmadığı için eksi duruma düştü. Bu açığı kapatmak isteyen Microsoft, Xbox 360 için hareket algılayıcılı bir oyun kumandası hazırlığına geçti.

Kod Adı: Newton

Şimdilik kod adı ünlü fizikçi Isaac Newton‘dan esinlenilerek ‘Newton’ olarak belirlenen yeni kontrolör için Microsoft, Gyration‘un patentini lisansladı. Nintendo da 2001 yılında Wiimote için aynı adımı atmıştı.

Newton da Wiimote gibi LED algılayıcılı bir aparattan sinyal alacak ama artı bir özellik olarak Xbox Live sohbetleri için bir de mikrofona sahip olacak. Hakkında başka bilgi verilmeyen Xbox Newton oyun kumandasının çıkış tarihi ise 2008 sonları olarak tahmin ediliyor.

:: Xbox 360, Wii’yi yakalar mı? Forumda paylaşın.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Xbox Newton Su Yüzüne Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox Newton Su Yüzüne Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox Newton Su Yüzüne Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "