Okunma

Xbox One için önemli açıklamalar!


12 Kasım 2017 Pazar 04:00
Xbox One için önemli açıklamalar!

Microsoft’un Japonya’da bir türlü dikiş tutturamamasının ardından Xbox One üzerinde Japon oyunlarına olan ilgisini de azalttığı ortaya çıktı. Yani eğer konsolunuza Persona 5 ya da Nioh gibi Japon menşeili oyunlar bekliyorsanız, nefesinizi tutmadan beklemeniz hayırlı olacaktır.

Xbox One neden satılmıyor?

Japonya’da açıklanan rakamlar Microsoft’un Xbox One ve türevlerini satma konusunda ne denli başarısız olduğunu da gözler önüne serdi denilebilir. Haftada yaklaşık olarak 50 adet Xbox One S satabilen Microsoft, haftalık 20,000 adet satış gerçekleştiren Nintendo Switch ve PlayStation 4 Pro ile yarışabilecek durumda değil.

Bunun da bir yan etkisi olarak Japonya’da üretilen oyunların konsol için piyasaya sürülmemesi durumu yaşanıyor. Xbox markasının başındaki isim Phil Spencer, Play-Asia’ya verdiği bir röportajda da bu tarz oyunların Xbox One ailesi için de hazırlanmasını istediklerini fakat bunu başaramadıklarını belirtti.

xbox one

Bugün ortaya çıkan bazı haberler ise Microsoft’un aslında böyle bir niyeti olmadığını ve Japon üretimi oyunlar konusunda yeteri kadar destek sağlamadığını iddia etti. NIS America’dan yapılan açıklamada, “Dürüst konuşmak gerekirse Microsoft’un konuya yaklaşımı pek de doğru ve destek amaçlı değil. Microsoft için Japon oyunları hala oldukça yeni bir pazar olarak görülüyor ve ne kadar başarı elde ettikleri umursanmıyor.” cümleleri sarfedildi.

NIS America’nın başındaki isim Takuro Yamashita ayrıca Microsoft’a yeni tekliflerle sürekli olarak gittiklerini fakat ne yazık ki istenen yönde bir tepki ile karşılaşmadıklarını da sözlerine ekledi.

:: Microsoft’un tutumu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Xbox One için önemli açıklamalar!”

  1. Dan Greenawalt dedi ki:

    ahahahha ne oldu kapanmış yine ign türkiye

" Xbox One için önemli açıklamalar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox One için önemli açıklamalar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox One için önemli açıklamalar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "