Xbox One satışları ne durumda?


27 Nisan 2018 Cuma 14:00
Xbox One satışları ne durumda?

Microsoft’un Sony karşısındaki kozu Xbox One son dönemde PlayStation 4’ün gerisinde kalmıştı. PS4’e özel olarak çıkan oyunların, oyuncuların ilgisini daha fazla çekmesi Xbox One satışları için kötü günlerin geleceğinin sinyallerini veriyordu. Ancak bu söylentiler açıklanan son rakamlar ile çürütüldü!

Xbox One satışları ile Microsoft’un yüzünü güldürdü

Microsoft’un Xbox bölümünün yılın başında başlayan ve 31 Mart’ta sona eren, yani 2018’in ilk çeyreğinde 2.251 milyar dolar gelir elde ettiği açıklandı. Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, Xbox’ın aylık oyuncuları da yüzde 13 arttı.

52 milyon olan Xbox kullanıcıları son çeyrekte 7 milyonluk bir artış yaşayarak 59 milyona çıktı. Microsoft açıklamasında; oyun geliri, Xbox yazılım ve hizmetlerindeki gelir artışının yüzde 18 oranında arttığını ve üçüncü parti oyun geliştiricilerinden elde edilen gelirin yüzde 24 oranında arttığını belirtti.

Bu üçüncü parti oyun geliştiricilerinden elde edilen gelirin büyük bir bölümünü Fortnite ve Sea of Thieves oyunlarından elde ettiği düşünülüyor.

Xbox One satışları

God of War, Xbox One’ın satışlarını etkileyebilir 

God of War ile tekrardan büyük çıkış yaşayan PlayStation 4 cephesinin, Xbox One’ın satışlarına 2018’in ikinci çeyreğinde olumsuz etki yaratacağı düşünülüyor.

Dünyanın en güçlü konsolu unvanını elinde bulunduran Xbox One X’in, geriye dönük uyumluluk çerçevesinde eski oyunları 4K çözünürlükte sunması başarılı bir hamle olarak görünebilir. Ancak Xbox, yeni nesil oyuncuları bünyesine katmak istiyorsa daha fazla IP ile karşımıza çıkması gerekiyor.

Son olarak, Nisan ayı güncellemesi ile Xbox One S ve Xbox One X modellerine 2K çözünürlük ve AMD FreeSync desteğinin geldiğini belirtelim. Bakalım Xbox, yazılım tarafında yaptığı geliştirmeler ile oyuncuların ilgisini çekebilecek mi?

:: Xbox One satış rakamlarında sizce PlayStation 4’ün önüne geçebilir mi?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Xbox One satışları ne durumda?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  120hz ve 2k çözünürlük gelmesi bence kat kat iyi oldu. İşi bilenin ilgisini çekeceğinden eminim.

" Xbox One satışları ne durumda? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox One satışları ne durumda? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox One satışları ne durumda? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
 9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!