Xbox Series X parçalarına ayrıldı


14 Kasım 2020 Cumartesi 15:00
Xbox Series X parçalarına ayrıldı

Xbox Series X parçalarına ayrıldı. Konsol kısa bir süre önce çıkışını gerçekleştirdi ve hakkında çıkan asılsız haberler de beraberinde gelmişti. Bunları geride bırakırsak konsolun nasıl çalıştığını ve içerisinde neler olduğunu merak etmişizdir. TronicsFix YouTube kanalında Xbox Series X‘in içerisinde neler olduğunu, soğutmasının nasıl çalıştığını ve bu kanalın gerçekleştirdiği en önemli şeylerden birisi de cihazların tamir edilebilitesinin ne kadar iyi olduğunu göstermek.

Microsoft, Xbox Series X’in soğutmasını ciddiye almış

TronicsFix, Xbox Series X‘i parçalarına ayırıyor ve karşımıza anakart sandviçi çıkıyor. Konsolun soğutma konusunda çok ciddiye alındığı belirtiliyor. Özellikle işlemci üzerinde bulunan soğutma bloğu işlemciye iyi bir şekilde temas etsin diye, ters yönde esnetilmiş metal tutucu ayaklar tasarlanmış. Arka kısımda bulunan Master Chief logosu da güzel bir gönderme olmuş.
Konsolun arka kapağı oldukça kolay bir şekilde çıkarılabiliyor ama PS5 bu konuda daha avantajlı çünkü PS5‘te yan kapağı bastırarak açabiliyorsunuz. Konsolun hava çıkış deliği yukarda yer alıyor. İlk zamanlarda havayı içeriye verdiği düşünülüyordu, aslında konsol havayı aşağıdan çekiyor ve böylece sürekli bir taze hava akışı sağlanıyor.

Konsolu parçalarına ayıran kişi aşağıda bulunan hava deliklerinin yetersiz olduğunu ve konsolu kullanacak olanlar için kesinlikle yere koymamalarını öneriyor. Yerdeki toz ve kıllar yüzünden bu deliklerin rahat kapanacağını söylüyor. Dik kullanılacağı zaman yere koymamanın daha iyi olacağını aktarıyor.
Microsoft, Xbox Series X çıkmadan önce iç tasarımını göstermişti ama bunu yaptığında bir maket kullanmıştı. Videodaki gibi bir dizayn söz konusu değildi, Microsoft’un tanıttığı versiyon daha çok parçaların nasıl duracağı ile ilgiliydi. TronicsFix, Xbox Series X‘i detaylıca söküp inceliyor ve bunu yaparken de Xbox One X‘in kendisiyle de karşılaştırıyor. TronicsFix, Series X‘in One X’e göre biraz daha kolay tamir edilebileceğini söylüyor. Videoda da göründüğü gibi Series X daha kompakt bir tasarıma sahip.Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Xbox Series X parçalarına ayrıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox Series X parçalarına ayrıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox Series X parçalarına ayrıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!