Okunma

Xbox ve Kinect’in Satış Rakamları Açıklandı


11 Ocak 2012 Çarşamba 12:00
Xbox ve Kinect’in Satış Rakamları Açıklandı

Microsoft, CES 2012‘de merakla beklenen Xbox 360’ın toplam satış rakamını açıkladı. 2005 yılında piyasaya çıktığı dünden beri en yakın rakibi PlayStation 3 ile yarışan Xbox 360, resmi satış rakamını açıklayarak yarış için önemli bir bilgi verdi. Buna göre Microsoft 2005 yılından beri 66 milyon Xbox 360 ünitesi sattığını açıkladı. Bu rakam, PlayStation 3‘den biraz daha yüksek. Wii’yi saymazsak PS3 ve Xbox 360 yarışının satışlardaki galibi Xbox 360 diyebiliriz.

2010 yılının Kasım ayında konsol savaşları bir başka boyuta sıçrayarak Kinect ile Move kapışmasına dönüşmüştü. İki konsol da hareket algılama sistemlerini piyasaya sürerek yeni bir yarışa girmişti. 2011’in Kasım sonunda, yani Move çıktıktan bir sene sonra açıklanan rakamlara göre Move 9 milyon adet satmıştı.

Kinect ile Move savaşı

Microsoft’un açıklamasına göre Kinect 18 milyon adet satmış. Tabii bu rakama 2011‘in son alışveriş dönemi de dahil. Bu yüzden Kinect ile Move‘un kapışmasında da açık ara galibin Kinect olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada Microsoft, dün yaptığı açıklamada Kinect’in Windows için olan versiyonunun ön siparişlerini başlattığını duyurmuştu.

Son olarak Xbox‘ın en ünlü servisi olan Xbox Live internet servisinin rakamını paylaşalım. Şu an için kayıt yaptırmış 40 milyonun üzerinde Xbox Live kullanıcısı bulunuyor. Bu da Xbox’ı konsollardaki en büyük oyuncu kitlesi haline getiriyor.

:: Rakamlar sizce yarışın galibini belirliyor mu? Yoksa kullanıcı sayısı yanıltıcı olabilir mi?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Xbox ve Kinect’in Satış Rakamları Açıklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox ve Kinect’in Satış Rakamları Açıklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox ve Kinect’in Satış Rakamları Açıklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "