Okunma

Xbox xCloud ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı


26 Mayıs 2019 Pazar 08:00
Xbox xCloud ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı

2019 yılı itibariyle sıkça gündeme gelen bulut üzerinden oyun oynama sistemleri için çalışmalar devam ediyor. Bir benzer sistem de Xbox cephesinden geldi. Microsoft‘un çalışmalarını sürdürdüğü Xbox xCloud isimli sistem için detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Xbox xCloud çalışmaları sürüyor

Oyunların istenilen cihaz üzerinden oynanmasına odaklanan konsolun çalışmaları geçen sonbahardan beri devam ediyor. 5G teknolojisinin konuşulduğu bu yıllarda, oyun endüstrisinin de bulut tabanlı bir yere evrilmesi aslında çok da şaşırtıcı değil.

Hem şu an piyasada olan hem de ilerleyen zamanda ortaya çıkacak oyunlar için çalışmalarını sürdüren Xbox, oyun geliştiricileriyle birlikte entegrasyon çalışmaları yapıyor. Bu çalışmalar sayesinde Xbox xCloud altyapısıyla birlikte istenildiği zaman istenilen cihazda kolayca oynanabilecek.

Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa’da on üç tane veri merkezi kuran şirket, Capcom ve Paradox Interactive gibi global oyun geliştiricileri oyunlarını doğrudan Microsoft’un veri merkezleri üzerinden test ediyor.

Şu andan itibaren 3,500 civarı oyunun bu altyapı ile çalıştırılabileceğini vurgulayan firma, geliştiricilerin ileride yapacağı güncelleme, eklenti ve geliştirme eklemeleri ile ilgili de açıklama yaptı. Bu yenilikler xCloud üzerine doğrudan entegre olacak.

Xbox xCloud internet gereksinimi belli oldu

Yapılan çalışmaların ışığında 1.900 adet oyunun bu platform üzerinden oynanabilecek durumda olduğu söyleniyor. Ayrıca yapılan yeni geliştirmeler ile birlikte yayınlanacak bir oyunun bulut üzerinden de yayınlanıp yayınlanmadığı kontrol edilebilecek.

Oyuncular xBox Cloud ile birlikte çıkacak oyunları dijital olarak indirmek yerine en az 16 Mbps internet bağlantısı ile 720p çözünürlükte oynayabilme imkanına sahip olacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Xbox xCloud ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox xCloud ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox xCloud ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "