Okunma

Xbox’a Yeni Kullanıcı Arayüzü


18 Mayıs 2013 Cumartesi 12:25
Xbox’a Yeni Kullanıcı Arayüzü

Microsoft 21 Mayıs’ta gerçekleşecek etkinlikte gelecek nesil Xbox‘ın tanıtımını yapmaya hazırlanırken, şirketin duyuracağı yenilikler hakkında çeşitli  iddialar ortaya atılmaya devam ediyor.

Neowin.net sitesinin son haberinde, Microsoft‘un Xbox‘ta arayüz değişimi planladığı yönündeki iddialara yer veriliyor. Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre yeni Xbox arayüzü, Windows Phone ve Windows 8.1‘de yer alan daha küçük “canlı kutucuk”lara sahip olacak. Bir diğer değişim ise pano görünümü için yeni eklenecek açık / koyu tema seçenekleri olacak.

Yeni arayüz güncellemesi için genel beta sürümünün Haziran sonunda ya da Temmuz başında yayınlanması bekleniyor. Final sürümü için beklenen en erken tarih ise Ağustos.

Microsoft, Xbox‘da arayüz güncellemesi planlandığı yönündeki iddialar hakkında yorum yapmazken, şirket sözcüleri şu aşamada duyuracakları yeni bir şey olmadığını belirtiyor.

:: Hangi konsolu daha çok beğeniyorsunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Xbox’a Yeni Kullanıcı Arayüzü”

  1. DumDumaq dedi ki:

    yep yeni bir windows 8 geldiği kesinleşti microsoft herşeyi değiştiriyor en küçük uygulamadan en büyüğüne kadar ama şu magazaya el atması lazım ayrıca Çok güncel bir sistem değil sürekli hata verıyor gözle görülmeyen windows update olsun magaza güncellemeleri olsun

" Xbox’a Yeni Kullanıcı Arayüzü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xbox’a Yeni Kullanıcı Arayüzü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xbox’a Yeni Kullanıcı Arayüzü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "