Okunma

Xerox Su Tüketimini 40 Milyon Litre Azalttı


17 Kasım 2011 Perşembe 09:52
Xerox Su Tüketimini 40 Milyon Litre Azalttı

Xerox, iş hedefleri ile çevre ve toplumsal sorumluluklarını birarada nasıl yürüttüğünü açıklayan, 2011 yılı Küresel Vatandaşlık Raporu’nu yayınladı.

Xerox’un 2006 yılından itibaren her yıl düzenli olarak duyurmaya başladığı Küresel Vatandaşlık Raporu, kurumun iş hedeflerini, sosyal sorumluluklarını, çevre politikalarını ve sürdürülebilirlik yaklaşımlarını ortaya koyuyor.

Xerox 2011 yılı küresel vatandaşlık raporunda, müşterilerine, Xerox’un kendisine ve dünyaya yarar sağlayan çalışmalarını örneklerle anlatıldı.

Xerox’un 2011 Küresel Vatandaşlık Raporunda öne çıkan çalışmalar şöyle sıralanıyor:

 

 • · Xerox, dünya genelinde bir yılda su tüketim oranını da 40 milyon litreden fazla azalttı.

 

 • · Sera gazı emisyonu 2009 yılına oranla yüzde 3, 2002 yılından bugüne yüzde 31 oranında azaltıldı.  

 

 • · Üretim sürecinde doğan uçucu organiklerin emisyonu 2009 yılına oranla yüzde 16 azaltıldı. 

 

 • · Enerji tüketimi oranı 2002 yılından bugüne yüzde 22 düşürüldü. Haziran 2009’dan itibaren, 2010 yılı içerisinde piyasaya sürülen tüm Xerox ürünleri ENERGY STAR sertifikasına uygun olarak üretildi.

 

 • · Xerox, dünya genelindeki organizasyonlarında zararlı atık oranını 2009 yılına oranla yüzde 4 azalttı. Bu atıkların yüzde 93’ü yararlı olacak şekilde geri kazanıldı. Xerox, 2009 yılında oranla 2015 yılında yüzde 50, 2020 yılında ise yüzde 85 daha az atık oluşturmayı hedefliyor.

 

 • · 2010 yılında,1.840 kar amacı gütmeyen STK, kolej ve üniversite Xerox’tan doğrudan finansal destek aldı.

 

 • · Xerox, E-Zpass gibi otomatikleştirilmiş geçiş ücreti yönetimi gerçekleştirerek, 2010 yılı içerisinde dünya genelinde belediyelere trafik tıkanıklığı ve diğer ilgili çevresel etkileri azaltmada yardımcı oldu.

 

 • · Dünyanın en büyük ofis kağıdı tedarikçisi Xerox, 2010 yılında The Nature Conservancy (Doğayı Koruma Kuruluşu) ile sürdürülebilir kağıt döngüsünün gelişimine yönelik 4 yıllık bir anlaşma imzaladı. Sürdürülebilir bir kağıt döngüsünün gelişimini desteklemek için Xerox ayrıca tedarikçilerine de, sürdürülebilir orman yönetimi için bağlayıcı olan koşullara sadık kalmasını şart koşuyor.

 

 • · Xerox, 2010 yılında da yüzde 90 daha az atık oluşturan patentli katı mürekkep teknolojisine yatırım yapmaya devam etti. Xerox’un 2010 yılında piyasaya çıkardığı Xerox ColorQube 8570/8870 ürünlerinde katı mürekkep teknolojisini kullandı. Önümüzdeki dönemlerde piyasaya sürülecek, geliştirme aşamasındaki bir çok üründe de daha az enerji harcayan ve daha az atık oluşturan teknolojiler kullanılacak.

 

 • · Xerox, 2010 yılında atık önleme ve yönetimi konusunda yaptığı çalışmalarla, yüzde 92’lik bir geri dönüşüm oranına ulaştı.

 

Raporda Xerox’un müşterilerine en iyi hizmeti sunmak ve onların kendi işlerine odaklanmalarını sağlamak için gerçekleştirdiği faaliyetlere de yer veriliyor.

Son 5 yılda 137’den fazla ürün duyurusu yapan Xerox, doküman teknolojileri ve hizmetlerinde sektörün en geniş ürün gamına sahip.

Xerox ürün, hizmet ve inovasyonlarıyla 2010 yılında 263 ödülün sahibi oldu. Xerox’un kalitesi, müşteri hizmetleri sektörünün en itibarlı kuruluşlarından, J.D. Power and Associates tarafından bu yıl beşinci kez üst üste onaylandı.

Xerox’un 2010 yılında Fuji Xerox’la birlikte aldığı patent sayısı ise 2009 yılına oranla yüzde 46 artarak, 1,600’e ulaştı.

:: Xerox’un su tasarrufu çalışmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Xerox Su Tüketimini 40 Milyon Litre Azalttı”

 1. fatih0xx dedi ki:

  modlar link kırık

 2. Aeolian dedi ki:

  Linke tıkladığımızda anasayfaya dönüyoruz

" Xerox Su Tüketimini 40 Milyon Litre Azalttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xerox Su Tüketimini 40 Milyon Litre Azalttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xerox Su Tüketimini 40 Milyon Litre Azalttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "