Okunma

Xerox’tan Jel Mürekkep


30 Haziran 2008 Pazartesi 21:00
Xerox’tan Jel Mürekkep
"Jel mürekkep" adı verilen sızma, akma veya silinmeye dayanıklı Xerox‘un yeni buluşu ile ambalaj sektöründe de dijital baskı sistemleri kullanılabilecek. Bu mürekkep sayesinde, plastik, karton veya folyo gibi çok farklı
malzemelerin üzerine baskı işleminin kolaylıkla yapılmasını sağlayacak. Geliştirilen mürekkep teknolojisi, geleneksel inkjet makinelerde kullanılan su bazlı bir mürekkep olmadığından, uygulandığı her medya üzerinde katı ve kalıcı bir form tutabiliyor.

Çeşitli Yüzeylere Uygulanabilecek


Xerox, yeni keşifleri ile adından sıkça söz ettiriyor.

İlk uygulandığında fıstık ezmesi kıvamında olan bu jel mürekkep, baskı esnasında üzerine yansıtılan ultra viole ışınlarla çok sert ve kalıcı bir forma dönüşüyor.


Çok Daha Hızlı

Xerox, jel mürekkeple birlikte bunu çeşitli medyalara aktaracak yeni baskı kafaları da geliştirdi. Damlatma miktarını otomatik belirleyen, daha güvenilir ve hızlı olan bu baskı kafaları, geliştirilen jel mürekkebin çeşitli medyalara uygulanmasını sağlayacak.

Dayanıklı, paslanmaz çelikten yapılan yeni baskı kafalarının inkjet baskı kafalarına göre 10 kat daha fazla bir ömrü bulunuyor. Her bir baskı kafası, 1 saniye içinde 40 milyondan fazla damla mürekkep damlatma hızına erişebiliyor.

Bilgi için : Xerox Türkiye
Yazan: Ertuğrul Hazar
SDN
http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Xerox’tan Jel Mürekkep konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xerox’tan Jel Mürekkep ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xerox’tan Jel Mürekkep ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "