Xiaomi’den 5G telefon piyasasını altüst edecek hamle


20 Ekim 2019 Pazar 23:00
Xiaomi’den 5G telefon piyasasını altüst edecek hamle

Xiaomi 5G telefon modelleri, 2020 yılına damgasını vurmayı hazırlanıyor. Şirketin bir numaralı ismi Lei Jun, Çin’de gerçekleştirilen Dünya İnternet Konferansı etkinliğinde konuştu. Xiaomi, kendisinin en dişli rakibi olan Huawei karşısında neler yapacak?

Xiaomi 5G modelleri kendisinden söz ettirecek

Son günlerde haberlerde sıkça rastlanılan Huawei, 5G teknolojisi alanında rakipsiz olmak adına girişimlerini sürdürüyor. Dünya’nın birçok ülkesine kendi 5G baz istasyonlarını şimdiden kuran Huawei’nin hamlelerine karşı cevap vermek isteyen Xiaomi, elini çabuk tutmak istiyor.

Şirket tarihinin 5G altyapılı ilk telefonu Mi 9 Pro ile Çin pazarını tartan Lei Jun, bu modelin beklentileri aştığını ifade etti. Zira Mi 9 Pro, ulaşacağı düşünülen satış rakamını çoktan geçti ve bu yüzden yeni taleplere cevap veremiyor.

Xiaomi 5G telefon modelleri

Erişilen başarı doğrultusunda heyecanlanan Lei Jun, 2020 yılına dair büyük umutlar besliyor. Önümüzdeki yıl üst segmente, orta segmente ve giriş seviyesine uygun yeni akıllı telefonlar üretmeyi arzulayan Xiaomi, bu sınıflandırmayı 5G cihazlar için düşünüyor.

Sektördeki insanların 4G modellerinin satmayacağı endişesi ile yaşadığından bahseden CEO, ilgili adımın atılmak zorunda olduğunu ve korkarak ticaret yapılamayacağını dile getirdi. Önümüzdeki yıl 4G telefonlarının başarısız olma ihtimalî, Lei Jun’ı 5G stratejisi hakkında tekrar düşünmeye itti.

Xiaomi 5G telefon

Xiaomi ekibi, bu bağlamda, gelecek yıl için 10’dan fazla 5G tabanlı telefon üretmeyi planlıyor. Bunun dışında, teknoloji firmasının bu sene adına Çin’de sahip olduğu pazar payı yüzde 11.8 olarak açıklandı. Bu oran, geçen yıl yüzde 13.9 olarak açıklanmıştı.

Ana vatanında düşüş yaşayan Xiaomi, Avrupa’da yükselmeye devam ediyor. Geçen yıl yüzde 6.5’lik bir pazar payını elinde tutan ekip, bu sene yüzde 3.1’lik bir büyüme ile beraber yüzde 9.6’ya ulaştı.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Xiaomi’den 5G telefon piyasasını altüst edecek hamle konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xiaomi’den 5G telefon piyasasını altüst edecek hamle ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xiaomi’den 5G telefon piyasasını altüst edecek hamle ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!