Okunma

Xiaomi Farklı Ülkelerde Üretime Geçiyor


29 Kasım 2014 Cumartesi 07:00
Xiaomi Farklı Ülkelerde Üretime Geçiyor

Kısa bir süre önce Xiaomi CEO’su Lei Jun ilginç bir açıklamada bulunmuş ve akıllı telefon pazarı üzerine hayli iddialı bir tahmin yürütmüştü. CEO’ya göre Xiaomi, önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde Samsung ve Apple’ın önüne geçebilecek kadar güçlenecekti. Gelen raporlar Lei Jun’un belki de haklı olabileceğine işaret ediyor.

:: Xiaomi Gözünü Zirveye Dikti

Ana vatanı Çin’de rekor üstüne rekor kıran marka, dış pazarda da beklediği başarıyı yakalamış. Buna rağmen belli bölgelerdeki talebi karşılayamaz hale gelen şirket farklı bir yol izlemeye karar vermiş. Reuters tarafından paylaşılan bilgilere göre Xiaomi yetkilisi Hugo Barra, yakın zamanda Xiaomi’nin Hindistan ve Brezilya’da kendi üretim merkezlerini açacağını söylüyor.

14-11/28/xiaomi.jpg

Sadece Hindistan’da haftalık 200 bin akıllı telefon sevki sağlayan şirket, söylenene göre talepleri karşılayamayınca bu kararı almış. Şimdilik bir plandan ibaret olan girişim için Foxconn ile de görüşümelere başlandığı söyleniyor. Eğer hesaplar tutarsa Xiaomi 1 ya da 2 yıl içerisinde Hindistan’daki merkezini hayata geçirecek. Hatta buradaki açılıştan önce Brezilya’da bir başka üretim fabrikası açacak.

Xiaomi’nin önümüzdeki yıl Türkiye, Meksika, Rusya ve Tayland gibi ülkelerde faaliyetine başlayacağını da not düşelim.

:: Xiaomi, Yakında Türkiye’de!

:: Xiaomi sizce diğer pazarlarda ne kadar başarılı olur?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Xiaomi Farklı Ülkelerde Üretime Geçiyor”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Brezilya ya gideceğim Xiaomi telefonumu orada kullanabilir miyim?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Telefonlarını bekliyoruz. Klişe dayatmaları her amiral gemisinde görmekten bıktık. Kural tanımaz çinli firmalar bunu kırabilir.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  hadi bakalım bekliyoz bizde gelsin rekabet güzel…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Kral xiaomi olacak nokta

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Gelsin Türkiyeye üretim yapsın, yabancı firmalara yatırım yapma konusunda önemli işler yapmamız lazım.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  o ülkeler mecbur kılıyor da ondan sanırım

" Xiaomi Farklı Ülkelerde Üretime Geçiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xiaomi Farklı Ülkelerde Üretime Geçiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xiaomi Farklı Ülkelerde Üretime Geçiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "