Xiaomi Mi Band 4 ve Galaxy Fit e karşı karşıya


24 Haziran 2019 Pazartesi 22:45
Xiaomi Mi Band 4 ve Galaxy Fit e karşı karşıya

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de satışa sunulan Samsung Galaxy Fit e, uygun fiyatı ile birlikte Xiaomi Mi Band 4 modeline büyük bir rakip olarak öne çıkıyor. Xiaomi Mi Band 4 ve Galaxy Fit e karşı karşıya!

Xiaomi Mi Band 4 ve Galaxy Fit e kıyaslaması!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de tanıtılan Mi Band 4, önceki nesil modellere göre önemli yenilikler sunmakta. Bununla birlikte Galaxy Fit e modeli de uygun fiyatı ile birlikte bu fiyat aralığında oldukça önemli bir rakip. Peki her iki ürün arasından hangisi seçilmeli. Bu iki modeli sizler için teknik yönlerden kıyasladık.

Xiaomi Mi Band 4 ve Galaxy Fit e – Ekran

Xiaomi Mi Band 4 önceki modellerde olmayan bir yenilikle, renkli ekranla birlikte tanıtılmıştı. Bu ekranda pek çok arayüz kullanımına imkan sunulmakta. Bu açıdan önceki modele göre önemli farklar sunulduğunu söyleyebiliriz. Mi Band 4 0,95 inç ekran boyutunda 120×240 piksel çözünürlüğünde AMOLED bir ekran sunmakta. Bu ekranda çoklu dokunma desteğinin bulunduğunu da söyleyelim.

Bununla birlikte Galaxy Fit e ise daha küçük bir ekran boyutu olan 0,74 inç  siyah – beyaz ekrana sahip. 64×128 piksel çözünürlüğündeki bu ekran, tıpkı Mi Band 4 modelinde olduğu gibi AMOLED ekrana sahip. Her iki modelin de ekran boyutuna göre yeterli çözünürlük sunduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte AMOLED ekran daha canlı bir görünüş de sunacaktır.

Xiaomi Mi Band 4 ve Galaxy Fit e – Tasarım

Her iki modelin de kalınlıkları birbirlerine oldukça benzer seviyede. Mi Band 4 kordonsuz olarak 10,8 mm kalınlığa sahipken, Galaxy Fit e kordonsuz olarak 10,9 mm kalınlığa sahip. Bununla birlikte ağırlık olarak arada dikkat çeken bir fark bulunuyor. Mi Band 4 yaklaşık olarak 22,1 gram ağırlıktayken, Fit e yaklaşık olarak 15 gram ağırlıkta.

İki modelin de kordon yapıları silikon malzeme içeriyor. Bununla birlikte Mi Band 4 ana yapıda sadece siyah renk barındırırken, Fit e beyaz, sarı ve siyah renk seçeneklerine sahip. Her iki modelin de pek çok renkte kordonunu bulmanız mümkün.

Xiaomi Mi Band 4 ve Galaxy Fit e – Genel Özellikler

Samsung’un ve Xiaomi’nin bileklikleri, pek çok bileklikte olduğu titreşim özelliğini sunmakta. Her iki model de 5 ATM su dayanıklılığına sahip. Bununla birlikte her iki model de pek çok giyilebilir üründe standart hale gelen uyku takibi, nabız ölçümü, adım sayar, hava durumu, egzersiz izleme gibi özellikleri sunmakta.

Galaxy Fit e modelinde dikkat çeken bir özellik de, modelin dinlenme sırasındaki nabzınızı düzenli olarak izleyip belirli bir bozukluk tespit ettiğinde sizi uyarması. Her iki model de Bluetooth 5.0 desteğine sahip. Bu teknoloji ile birlikte cihazınız bilekliğe bağlıyken en asgari düzeyde güç tüketimi mevcut oluyor.

Xiaomi Mi Band 4 ve Galaxy Fit e – Batarya

Xiaomi Mi Band 4 yukarıda saydığımız tüm bu işlemleri yaparken 135 mAh boyutundaki bir bataryadan destek almakta. Bu batarya ile birlikte 20 güne kadar kullanım ömrü sunmayı hedefliyen Band 4, bu konuda oldukça iddialı.

Bununla birlikte Galaxy Fit e ise 70 mAh boyutunda bir bataryaya sahip. Yine model, bu batarya ile birlikte 7 güne kadar kullanım ömrü sunmayı hedefliyor. Bu verilerin kullanıma ve ayarlara bağlı olarak çok hassas şekilde değişebileceğini de belirtelim.

Xiaomi Mi Band 4 ve Galaxy Fit e – Fiyat

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de gerçekleşen lansmanda tanıtılan Mi Band 4, yaklaşık olarak 299 TL’lik fiyatı ile oldukça iddialı bir duruş sergilemekte. Modelin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı net olarak bilinmese de yakın bir zamanda sunulmasını bekleyebiliriz.

Bununla birlikte satışa sunulan Galaxy Fit e ise 249 TL fiyatı ile Mi Band 4 modeline karşı önemli bir rakip olarak öne çıkıyor. Siz de her iki model arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Peki siz bu iki model arasında hangisini kendinize daha yakın buldunuz, neden?
Abone ol
Bildir
guest
14 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Royal99
Royal99
1 yıl önce

fit e nin ekranı renkli değil ki?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

50 tl lik fark bence batarya ve ekrandan kaynaklanıyor özellik olarak neredeyse aynı tek farki samsungun ekraninin kucuk ve bataryasının düşük olması 50 tl daha ekliyerek uzun batarya ömürlü xiaomi alınabilir arayuz tema çeşitlikiğide önemli

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

iyi de neden fit e ile karşılaştırıyorsunuz da, FİT le karşılaştırma yapmıyorsunuz. Fit le mi band 4 özellik olarak benzerler; tabiki tercih mi ban den yana olacak, fiyatı 300 tl, Galaxy Fit 600 tl. Bu bileklik arkadaş, bileklik 🙂 600 tl eder mi ? Mi band 4 ü bekleyeceğiz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

E tabi ki mi band 4

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Mi band4 fark etmış her anlamda

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Bu saçma karşılaştırma için samsungdan ne kadar aldınız yazmayı unutmuşsunuz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

fit ile mi band 4 kıyaslanmalı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

mi 4 siparişi vermiştim ama iptal edeceğim. Fit e de bulunan, dinlenme anında nabız ölçümü ve uyarı vermesi daha cazip geldi. Bu cihazları kullanmakta ki asıl amacımız nabız ve uyku düzeni takibi. Yoksa bir artısı yok.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

merhaba, fit e’deki tecrübelerinizi aktarır mısınız? ben de nabız ve uyku düzeni için alacağım.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Mi band renkli ekran varken fit e alınmaz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

fit e de dinlenme anında kalp hızını sürekli ölçme yok. 600 tl olan fit versiyonunda var. ayrıca fit e de sadece accelerometer varken mi band 4 de hem accelerometer hemde gyroscope var. fit e’nin ekranı siyah beyaz ayrıca 70 mah pili var. param var diyorsanız 600 tlye galaxy fit alabiliriniz. ama hiç gerek yok mi band 4 her türlü tokatlar. mi band’ın kötü yanı ise dinlenme anında sürekli kalp ritmi ölçümü yapamıyor. en az 1 dakikada bir yapma kabiliyetine sahip ama spor yaparken ve uyurken sürekli kalp ritmini takip edebiliyor. belki ileriki güncellemelerde gün içinde de sürekli takip getirebilirler

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 yıl önce

Renkli ekran tv lerin yeni çıktığı dönem gibi olmuş bu inceleme

" Xiaomi Mi Band 4 ve Galaxy Fit e karşı karşıya konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xiaomi Mi Band 4 ve Galaxy Fit e karşı karşıya ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xiaomi Mi Band 4 ve Galaxy Fit e karşı karşıya ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  3. 3 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  4. 4 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  5. 5 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  6. 6 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  7. 7 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  8. 8 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  9. 9 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  10. 10 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi