Okunma

Xiaomi MIUI Launcher için yeni özellik geliyor


17 Haziran 2019 Pazartesi 16:00
Xiaomi MIUI Launcher için yeni özellik geliyor

Xiaomi MIUI Launcher sistemini kullanacak olanların belki de en çok beklediği haberlerden birisi daha, sonunda, geldi! En son Poco Launcher 2.0 güncellemesi ile sevenlerine müjde veren Xiaomi, MIUI destekli POCO F1′de varsayılan bir özelliği yeni modellerine ekleyeceğini duyurdu.

Xiaomi MIUI Launcher uygulama çekmecesi özelliği geliyor!

MIUI kullanıcılarının en çok sıkıntı çektiği konulardan biri olan uygulama çekmecesi, onu kullanan sevenlerini üçüncü parti bir yazılım aratmaya zorluyordu. Zira böyle bir uygulamayı pek sık kullanmayan Xiaomi, uygulama kısayolları ile beraber uygulama çekmecesi projesinde denemelere başladığını açıkladı.

Xiaomi MIUI Launcher

Alfa (Alpha) test aşamasında olan MIUI Launcher, 4.10.6.1025-06141703 sürümüne tamamen geçmesiyle birlikte bütün programları bir arada görebileceğiniz bir tasarıma sahip olacak. Kullanıcıların, uygulama çekmesini (App Drawer) açmaları için ana ekranın altında bulunan uygulama çubuğundaki orta düğmeye basmaları gerekecek. App Drawer’un ekran altından kaydırılarak açılan versiyonu, şu an için, gündemde değil.

Xiaomi MIUI Launcher uygulama çekmesi

Uygulama çekmecesi genişletildiğinde; en son kullanılan uygulamalar alfabetik olarak sıralanırken, diğer uygulamalar en üste yerleştirilir. Buna ek olarak, App Drawer’u daraltmak için aşağı doğru bakan bir ok mevcuttur ancak önceden söylenildiği gibi, uygulama çekmecesini direkt olarak aşağıya doğru kaydıramazsınız.

Uygulama kısayolları ise ilgili uygulama simgesine uzun bir süre boyunca basıldığında ortaya çıkan hızlı eylemler kümesidir. Android 7.0 Nougat ile piyasaya sürülen bu kısayollar, kullanıcıların belirli kilit görevleri gerçekleştirmeleri adına bir uygulamanın herhangi bir bölümünü doğrudan başlatmalarına izin verir.

Henüz daha çok yeni olan sürümün stabil bir versiyonu henüz piyasaya sürülmedi ancak kendisini yine de denemek istiyorsanız, müjde! Alfa sürümünün bir versiyonu internete sızdırıldı. İlgili versiyona “buradan” ulaşabilirsiniz. Shiftdelete.net olarak herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz.

Xiaomi MIUI uygulama çekmecesinin ekran görüntüleri geldi!

Henüz geliştirilmesi tamamlanmayan sistemin tamamen bitmesini beklemenizi tavsiye ederiz fakat eğer fazla meraklıysanız, şunları bilmenizde yarar var:

 • Uygulama çekmecesi, kullanım sırasındayken çökebilir.
 • Bazı seçenekler tam çalışmayabilir.
 • Yazılım, telefonunuza beklenmedik tepkiler verdirtebilir.

POCO Launcher’ın aksine, bu versiyonun yalnızca MIUI bazlı akıllı telefonlarda çalıştığını unutmayın.

Xiaomi MIUI uygulama çekmecesi nasıl çalıştırılır

Xiaomi MIUI uygulama çekmecesi nasıl çalıştırılır?

1 – 4.10.6.1025-06141703 sürümünü indirmeniz için verdiğimiz bağlantı adresini kullanın ve onu telefonunuza yükleyin.

2 – Yüklemeden sonra uygulama çekmecesini etkinleştirmek için ana ekrana uzun bir süre basın.

3 – Ayarlar (settings) kısmına gelin.

4 – Diğer (More) bölümüne girin.

5 – Burada, kullandığınız menü dilinden bağımsız olarak, Çince dilinde “Ana Ekran Ayarları” (Home Screen Settings) olarak geçen ayarlar sekmesinin altında bir seçenek göreceksiniz.

6 – Ona basın ve ana ekran için önünüze çıkacak olan iki seçenekli ekrana gelin.

7 – Yazılar Çinçe olsa da ekranda bulunan grafiklerden neyin ne olduğunu anlayacaksınız.

Aşağıda, yazılımın alfa sürümünden görüntüler mevcut. Xiaomi, MIUI uygulama çekmecesinin ne zaman çıkacağını henüz duyurmadı.

Xiaomi MIUI uygulama çekmecesi nasıl çalıştırılır

 

Xiaomi MIUI uygulama çekmecesi nasıl çalıştırılır Xiaomi MIUI uygulama çekmecesi nasıl çalıştırılır Xiaomi MIUI uygulama çekmecesi nasıl çalıştırılır Xiaomi MIUI uygulama çekmecesi nasıl çalıştırılıryazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Xiaomi MIUI Launcher için yeni özellik geliyor”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Uygulama çekmecesi uygulamaların , her yeni uygulama kurdukça, yerlerinin değişmesine sebep oluyor. Sırf bu yüzden MIUI tarzı başlatıcı aradım ama bulamadım. Ben de saf Android’i bırakıp MIUI’a geçtim. Bu hâli gayet güzel ve kullanışlı. Eğer bozarlarsa başka telefon alırım gelecek sefere.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tek pencere içine sığdırılması saçma olmuş en azından kişiselleştirilebilir seçenekler sunulmalı büyüklük,pencere sayısı yukarıdan aşşağıya veya soldan sağa gibi kişiselleştirilmeler eklenebilir.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bayaaa çöp

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Beklediğim bir güncellemeydi çöp yazan bence de cahil

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Cop yazan kesin cahildir

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çöp

 7. Anonim dedi ki:

  uygulama çekmecesi istediğimiz zaman işletim sisteminden tamamen kapatılabiliyorsa güzel özellik yok eğer zorunlu kullanım sağlarsa MIUI’ın diğer firmalardan bir farkı kalmaz.

  bir insan nasıl olurda telefonuna yüklü bir uygulamanın yerini adını bilmez.

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Miui’de Android, iOS gibi ilerde işletim sistemi olarak karşımıza çıkarsa şaşırmamak gerek 🙂

" Xiaomi MIUI Launcher için yeni özellik geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xiaomi MIUI Launcher için yeni özellik geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xiaomi MIUI Launcher için yeni özellik geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "