Xiaomi NFC’li çamaşır makinesini tanıttı


27 Mart 2021 Cumartesi 09:01
ABONE OL
Xiaomi NFC’li çamaşır makinesini tanıttı

Akıllı telefon markası olmasının yanı sıra çeşitli ekosistem ürünleri ile adını duymaya alışık olduğumuz Xiaomi; akıllı ev aletleri markası MIJIA‘nın yeni ürünü pulsatörlü (dikey) çamaşır makinesini piyasaya sürdü. Ürün, pulsatör çamaşır makineleri serisinin en büyüğü olmasıyla rakipleri arasından sıyrılıyor.

Xiaomi’den yeni ürün: NFC’li çamaşır makinesi

Xiaomi’ye göre, MIJIA pulsatör mamaşır makinesi 10kg kapasitesiyle; 48 gömlek, 4 metrekarelik perde, 16 kot pantolon ve dört kişilik ailenin kıyafetlerini bir kerede yıkayabilecek kapasiteye sahip. Ayrıca makine 16 profesyonel yıkama programıyla birlikte geliyor.

Çamaşır makinesi, birçok yıkama programına sahip olduğu için hassas veya yüksek kaliteli kumaşları yıkamak amacıyla kullanılabilir. 16 profesyonel yıkama programından sekizi, makine üzerindeki tek bir düğme ile değiştirilebilir. Ayrıca MIJIA uygulaması sayesinde, kullanıcılara aralarından seçim yapabilecekleri ekstra 8 profesyonel programa erişim sağlıyor.https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/03/xiaomi-nfcli-camasir-makinesini-tanitti-3.jpg

MIJIA’nın en yeni ürünü, kendi kendini temizleme ve havayla kurutma özelliklerini de içeriyor. Kendi kendini temizleme modunda, yüksek hızlı su akışı makine kazanı içinde ve dışında biriken kirleri temizler. Hava ile kurutmada ise kalan nem, kazandaki bakteri üremesini engelliyor.

Tasarım detaylarına baktığımızda; makinenin gövdesi PCM (Pre – Coated Metal) malzemeden üretildiği görülüyor. Üst kapak, panoramik şeffaf bir cam tasarıma sahip olduğu için kullanıcılar makine içerisine rahatlıkla göz gezdirebilir. Ayrıca kapak, kapanırken yaralanmayı önlemek için çeşitli güvenlik özellikleri ile birlikte geliyor.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/03/xiaomi-nfcli-camasir-makinesini-tanitti-4.jpg

Makine, MIJIA Uygulaması aracılığıyla XiaoAI hoparlörü gibi bir akıllı ev cihazına bağlanabilir. Bu durumda, hoparlör makine yıkama bittiğinde hatırlatıcı olarak bip sesi çıkaracak veya müzik çalacak şekilde ayarlanabilir.

Makine akıllı telefona NFC aracılığıyla bağlanıyor. Böylelikle isterseniz evde çamaşır yıkamayı bilmeyen birisine olduğunda uzaktan kontrol sayesinden çok daha rahat yardımcı olabilirsiniz.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/03/xiaomi-nfcli-camasir-makinesini-tanitti-1.jpg

Xiaomi, daha önce 666-999 yuan arasında değişen 3kg, 5.5kg ve 8kg kapasiteli modelleri piyasaya sürmüştü. Bu model ise 10 kg taşıma kapasitesine sahip olması nedeniyle; 1.599 yuan (yaklaşık 250 $) satış fiyatıyla görücüye çıkıyor. Ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı hakkında ise henüz net bir bilgi yer almıyor.

*Öne çıkan görsel, Xiaomi MIJIA’ya ait başka bir ürünün görselidir.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
14 gün önce

250 Dolar’a denk geliyor ise bizim ülkemizin parası 2032 Bin TL’ye denk geliyor yani vergisiz bir şekilde ülkenin aldığı vergi ile birlikte 6000 bin TL’yi bulur. 1 makine alacağına devletimize de 2 makine alıyoruz malesef

" Xiaomi NFC’li çamaşır makinesini tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xiaomi NFC’li çamaşır makinesini tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xiaomi NFC’li çamaşır makinesini tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!