Xiaomi, OLED ekran akıllı telefonlar için kolları sıvadı


03 Haziran 2020 Çarşamba 22:15
Xiaomi, OLED ekran akıllı telefonlar için kolları sıvadı

Mi Band 5 projesine yoğunlaşan Xiaomi, OLED ekran telefon modelleri için yatırımlar yapmaya devam ediyor. Çinli firma, birçok modelin OLED ihtiyacını karşılayan Dalian Zhiyun Automation şirketi ile el sıkıştı.

Xiaomi OLED ekran telefon modelleri için umutlu

BOE, Huaxing, Tianma ve Visionox gibi şirketler ile yakın ilişkileri olan Zhiyun, Samsung’un rakipleri ile iş birliği yapmaya devam ediyor. Bu şirket, Çin’in görüntüleme panelleri için kurduğu pazarın en büyük temsilcisi olarak biliniyor.

LCD, OLED ve mini LED teknolojileri için paneller üreten Zhiyun, Xiaomi’ye 20 milyon dolar karşılığında 15.5 milyon değerinde olan bir hisse verdi. Bu sayede Xiaomi, artık, yüzde 5.63’e denk gelen bir paya sahip.

Xiaomi OLED Ekran telefon

Japon ve Koreli şirketlerin tekelini kırdığı söylenen Dalian Zhiyun Automation, katlanabilir ekranlar için işleme teknolojisi (süreç teknolojisi) sağlayabilen tek şirket olarak hizmet veriyor. Huawei de bu şirket ile bir iş birliği içerisinde.

Montaj, bükme, katmanlı yapı oluşturma ve yapıştırma gibi servisler sağlayan panel üreticisi, Huawei P40 modellerinin üretilmesinde önemli bir rol oynuyor. Hatırlanacağı üzere P40 ailesi, Huawei adına, Çin’in yerel pazarında yüzde 40’lık bir paya sahip.

OLED ekran telefon

Xiaomi Mi Note 10 da Visionox tarafından üretilen kavisli bir ekran paneli kullanıyor. Bu bağlamda Xiaomi’nin yakın bir zaman içerisinde daha fazla OLED ekran telefonlar üreteceğini tahmin edebiliriz.

Şu an için Çinli telefon üreticisinden bu konu hakkında herhangi bir açıklama gelmedi. Son olarak Xiaomi, bu yatırımın meyvelerini 2020’nin sonunda toplayacak gibi duruyor. Siz bu strateji hakkında neler düşünüyorsunuz?
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Xiaomi, OLED ekran akıllı telefonlar için kolları sıvadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xiaomi, OLED ekran akıllı telefonlar için kolları sıvadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xiaomi, OLED ekran akıllı telefonlar için kolları sıvadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  2. 2 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  3. 3 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  4. 4 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  5. 5 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  8. 8 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  9. 9 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti