Okunma

Xiaomi Mi 7 için Snapdragon 845 onaylandı!


06 Aralık 2017 Çarşamba 23:00
Xiaomi Mi 7 için Snapdragon 845 onaylandı!

Qualcomm Snapdragon Tech Summit 2017 etkinliğinde, ShiftDelete.Net olarak en güncel gelişmeleri sizler için takip ettik. Cihazları Qualcomm’un yeni işlemcisi olan Snapdragon 845’den gücünü alacak olan firmalar, etkinlik kapsamında duyurularını gerçekleştirdi. Xiaomi de bunlardan birisiydi. Şirket, son nesil çipseti taşıyacak ilk cihazlarından birisinin adını vermiş durumda.

Xiaomi, ürünlerinde Snapdragon 845 kullanacağını duyurdu

Qualcomm’un etkinliği kapsamında, firmanın yeni işlemcisi olan Snapdragon 845’den gücünü alacak olan mobil cihazlar duyurulmaya başlandı.

Sahip olduğu dizayn, donanımsal güç ve düşük fiyatıyla müşterilerin beğenerek ürünlerini kullandığı Çin merkezli teknoloji firması Xiaomi de, Qualcomm’un yeni işlemcisini kullanacağını duyuran firmalardan birisi.

Şirketin CEO’su Lei Jun; geçmişten beri firmanın mobil cihazlarında Qualcomm’un Snapdragon işlemcilerini kullandığını belirtti. Aynı zamanda, Qualcomm’un yeni işlemcisi olan Snapdragon 845’in Xiaomi’nin amiral gemisi telefonlarında kullanılacağının müjdesini verdi.

Jun, aynı zamanda fimanın Hindistan, Endonezya, Rusya, Myanmar, Singapur, Ukrayna, Kazakistan, Belarus, Çek Cumhuriyeti, İsrail, Yunanistan ve Litvanya olmak üzere toplam 12 ülkede akıllı telefon pazarında ilk 5’de olduğunun altını çizdi.

Xiaomi Mi 7, Snapdragon 845 ile gelecek

Xiaomi CEO’su Jun, Xiaomi Mi 7 amiral gemisi akıllı telefonlarının son nesil çipset ile birlikte geleceğini açıkladı. Ürünün bunun dışında hangi özelliklere sahip olacağı konusunda ise henüz herhangi bir bilgi paylaşılmış değil.

Yeni Snapdragon’u kullanacağını duyuran sadece Xiaomi değil

Etkinlik kapsamında Qualcomm’un yeni işlemcisini kullanacağını duyuran tek firma Xiaomi değil.

Yapay zeka, sanal ve artırılmış gerçeklik, internet hızı ve güvenlik konularında ön planda olan işlemciyi ASUS, HP ve Samsung’un da kullanacağı etkinlik kapsamında bilinenler arasında.

:: Xiaomi’nin bu hamlesi hakkında düşünceleriniz neler?
yazarBerkin Kayalar

Küçüklüğünden beri teknolojiyle içli dışlı olan ve en yeni gelişmeleri paylaşan Berkin, boş vakitlerinde Nintendo oyunları oynamaktan keyif alıyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim