Xiaomi ve OPPO depremi önceden bildirecek


19 Nisan 2021 Pazartesi 15:49
ABONE OL
Xiaomi ve OPPO depremi önceden bildirecek

Teknoloji şirketlerinden Xiaomi ve OPPO, doğal afet için Çin’de önemli bir yatırım yaptı. Kullanıcı hayatını ele alan bu yatırım, telefon ve diğer ürünlerin deprem öncesinde bildirim sağlamasını amaçlıyor.

Son zamanlarda sıkça meydana gelen depremlerden dolayı üreticiler, bazı ürünlerinde deprem öncesi bildirimler sunmaya başladı. Halihazırda bunu yapan birkaç şirket zaten mevcut. Ancak son raporlar, Xiaomi ve OPPO’nun bu konuda daha hassas olacağını gösteriyor.

Xiaomi ve OPPO deprem bildirimini geliştirecek

Normalde Xiaomi’nin akıllı telefonlarında bu özellik mevcut. Ancak Çinli üretici bunu biraz daha ileri seviyeye taşımak istiyor. Öte yandan OPPO’da, yine rakibi Xiaomi’yle aynı düşüncede. Dolayısıyla her iki firmada deprem öncesi bildirim sağlamak için kendi ülkelerinde bulunan Chengdu Meihuan Technology Co. Ltd. şirketine yatırım yapmaya karar verdiler.

Xiaomi ve OPPO

OPPO ve Xiaomi deprem öncesi bildirimi güçlendirecek.

Bugün çıkan haberlere göre Chengdu Meihuan şirketinin sermayesi, iki teknoloji şirketinin yatırım yapmasından sonra bir anda yükseldi. Kayıtlı sermayesi 13 milyon yuan olan şirket, Xiaomi ve OPPO yatırımını sonrasında bu sermayeyi 14 milyon yuan’a  çıkardı.

Deprem öncesi uyarı, şu anda pek çok cihazda mevcut. Örneğin gelişmiş akıllı TV’ler ve cep telefonlarının bir kısmı, olası bir depremde bu bildirimi alabiliyor. Hatta geçtiğimiz hafta Çin’de yaşayan bir vatandaş, Redmi K40 modeli sayesinde depremden önce bir uyarı mesajı aldı ve evini hemen terk etti. Bu olay, Xiaomi’ye olan ilgiyi de arttırdı.

Ancak Xiaomi, bu işlevini yeni yatırım yaptığı firma ile biraz daha ileri seviyeye taşımak istiyor. Aynı şekilde OPPO’da, bu alanda çalışmalarını sürdürüyor. Dolayısıyla ilerleyen dönemlerde iki firmanın akıllı telefon ve TV’lerin’de, deprem öncesi bildirimleri görmek mümkün olacak. Bunun için asıl görevi ise Chengdu Meihuan firması sağlayacak.

Chengdu Meihuan  kimdir ve ne zaman kuruldu

Deprem öncesi erken uyarı araştırmalarına odaklanan Chengdu Meihuan şirketi, 2008 yılında Çin’de kuruldu. Yasal temsilciliğini  Wang Tun‘un üstlendiği bu şirket; deprem hizmetleriyle ilgili teknolojik mal ithalatı ve ihracatı hizmetleri sunuyor.
yazarOkan Güleş

1999 doğumlu. Adana Çukurova Üniversitesi'nde okuyor. Yıllardır teknoloji ile ilgileniyor. ShiftDelete.net'te hem bilgilerini paylaşıyor hem de teknoloji editörlüğü yolculuğunda deneyim kazanıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

Bu özelliği mevcut olarak varsa nereden açabiliriz?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

Bu uygulamanın adı nedir admin ?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
25 gün önce

Acil durum ayarları hücre ayarları redmi telefonun açılışta barına yazın çıkar

" Xiaomi ve OPPO depremi önceden bildirecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Xiaomi ve OPPO depremi önceden bildirecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xiaomi ve OPPO depremi önceden bildirecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  2. 2 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  3. 3 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  4. 4 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  5. 5 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  6. 6 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  7. 7 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  8. 8 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  9. 9 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  10. 10 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?